Чи будуть штрафи за перевищення норм шуму при роботі генераторів – роз’яснення МОЗ

Автор: Галина Ворона
12:14 18.06

Інтернет-мережею шириться інформація про застосування штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів — із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ України.

Чи будуть штрафи за перевищення норм шуму при роботі генераторів – роз’яснення МОЗ

Як повідомляє МОЗ, інформація про штрафи не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються.

Зокрема, статтею 32 Закону України “Про систему громадського здоров’я” передбачено, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби.

Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі (наказ МОЗ від 22 лютого 2019 року № 463).

Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

Читайте також: Безпека має бути в пріоритеті: кілька важливих правил щодо експлуатації генераторів

Нагадаємо, у столиці через загорання бензинового генератора постраждав чоловік.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин