Чи будуть і далі вибухати будинки в Києві?

19:20 30.06.2020

Нещасні випадки в житлових висотках відбуваються, тому що люди нехтують нормами безпеки, а проблеми не вирішуються системно. Крім того, концепція “муніципального житла” “провалилась”, адже КМДА другий рік поспіль не виділяє на нього гроші.

Чи будуть і далі вибухати будинки в Києві?
оренда квартири Київ

Про це говорили голови фракцій Київради у випуску «Погоджувальної ради» на телеканалі «Київ».

Хто винен? 

Вже невперше київські депутати звинувачують мера Віталія Кличка, що він вже кілька місяців поспіль не скликав засідань Київради. Більш того, на думку глав фракцій, він повинен був це зробити негайно після вибуху в багатоквартирному будинку на Позняках для того, щоб внести зміни до міського бюджету – на виплати постраждалим та ін.

(Нагадаємо, що Віталій Кличко заявив, що місто виділяє 30 мільйонів на квартири людям, які постраждали від вибуху).

Як можна запобігти вибухам? 

На думку київських депутатів, оскільки подібні трагедії стали відбуватися періодично (наприклад, пару років тому також від витоку газу стався вибух в Голосіївському районі) проблеми треба вирішувати системно. В тому числі, заборонивши використання побутового газу в будинках вище 9-12 поверхів.

Екс-мер столиці Олександр Омельченко, така норма існує давно, але, на жаль, її ніхто не дотримується. Та й можна тільки уявити, що було б, якби подібне сталося в будинку з більшою поверховістю, адже в нашій країні немає засобів для евакуації людей на великій висоті.

А жити де? 

Говорили голови фракцій і про так зване «муніципальне» житло. Справа в тому, що раніше при будівництві будинку 5-10 відсотків квартир забудовники зобов’язані були передавати в житловий фонд міста. За рахунок цього нове житло отримували, наприклад, «черговики». Але в 2009 році Верховна Рада України скасувала це положення – в метою подолання економічної кризи в країні. І потім про це забули.

Зараз місто, по суті, має купувати «муніципальне» житло. І, на жаль, це стосується не тільки Києва, але й інших міст України.

Щоб подібних трагедій, як на Позняках, надалі не відбувалося, проблему потрібно вирішувати системно, вважає Наталія Манойленко (фракція «Об’єднання «Самопоміч»). Для цього необхідно проводити капітальний ремонт і реновацію житлових будинків і Київрада ще два роки тому прийняла рішення виділяти гроші на це.

«Ми цей проект називали «Мільйон на ОСББ», тільки КМДА другий рік поспіль не виділяє на нього гроші. Якщо ми не почнемо системно ремонтувати будинки, через кілька років нас чекає колапс. І подібні катастрофи, як на Позняках, стануть звичайною справою», – говорить депутатка.

Нагадаємо, що тиждень тому житловий будинок на Позняках сколихнув вибух, в результаті якого було зруйновано кілька квартир, 5 осіб загинули, а кілька днів тому неподалік горіла багатоповерхівка.

Великий Київ у Google News

підписатися