Чорнобильський заповідник оприлюднив фото схудлих тварин

Автор: Любава Лисичкіна
20:26 04.03

Виснажені, дещо худі тварини, молодь і вагітні самиці після сніготанення будуть  активно харчуватись, набирати вагу.

Чорнобильський заповідник оприлюднив фото схудлих тварин Фото:  Сергія Жили
Про те, що дикі тварини непросто зимували повідомили на сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у Facebook. 
 
Проаналізувавши чимало слідів копитних на заповідній території, науковці Чорнобильського заповідника дійшли висновку, що зимівля тварин минула задовільно: ні олені, ні, особливо, здичавілі корови з голоду не загинули.
“Після морозів візуально добре видно, що жирові запаси у оленів і здичавілої великої рогатої худоби зменшились. Трохи худеньким виглядає і молодняк, хоч дві мамки-корови ще на початку зими підгодовували телят молоком”, –  проінформували науковці.
Фахівці не помітили і вкрай знесилених звірів: “Так, інколи вони голодували, а кількість виділених екскрементів за добу була меншою, ніж зазвичай.  Саме для цього тварини накопичують на зиму запаси 
жиру, що дає змогу їм без особливих проблем пережити складну зиму. Це підтверджують результати цьогорічної зимівлі звірів у заповіднику”.
 
У заповіднику зазначили, що  жир є не тільки захистом від холоду, але й ефективним обігрівачем тіла, котрий здатний при розпаді виділяти багато тепла. 
 
Відомо, під час суворих зим звірів в Чорнобильській зоні підгодовують сіном, заготованим ще влітку та вітамінними віниками.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...