Чому зникають каштани на Хрещатику і коли вони замінять скандальний ялівець

09:58 24.05.2020

Днями на Хрещатику у порожні лунки, в яких раніше були каштани, тимчасово висадили ялівець. Це визвало обурення киян. Але “Київзеленбуд” пояснив, що наразі каштани на центральній вулиці постійно хворіють та назвав причини цього, а також заспокоїв киян тим, що дерева-символи міста повернуться на Хрещатик після реконструкції.

Чому зникають каштани на Хрещатику і коли вони замінять скандальний ялівець

Як пояснив “Київзеленбуд” у коментарях до посту у Facebook про висадку ялівця, каштани добре себе почувають у парках та скверах, це можна побачити у різних районах Києва. Проте вздовж доріг, як на Хрещатику, вони починають хворіти. І тому є чимало причин.

Під час повномасштабної реконструкції Хрещатика у 1998 році звузили широку бульварну зелену зону, і каштани опинилися впритул до дороги з величезним потоком автомобілів, що спричиняє високу загазованість повітря, велика площа асфальтового покриття постійно перегрівається. Додати до цього сіль, якою посипають дороги взимку, відсутність автоматичного поливу, мінуючу міль, і маємо результат”, – зазначають озеленювачі.

Зазначимо, що на Хрещатику були молоді каштани, але згодом вони всохли і там залишилися лише клумби:

Чи можна це виправити? Як зазначили у “Київзеленбуді”, для того, щоб розширити лунки для дерев, завантажити в них більше 10 кубометрів родючого чорнозему, потрібна реконструкція вулиці Хрещатик. Вона розпочнеться наступного року.

Планується розширити бульварну частину, щоб дерева росли далі від проїжджої частини, щоб можна було влаштувати стаціонарний полив. Тоді будуть висаджені крупномірні дерева. Перед реконструкцією висаджувати крупномірні дерева немає сенсу”, – пояснили у “Київзеленбуді”.

Нагадаємо, раніше для покращення естетичного вигляду вздовж проїжджої частини на Хрещатику комунальники у пусті лунки висадили ялівці, які прикрашатимуть головну вулицю столиці до початку реконструкції. Потім рослини пересадять до столичних парків та скверів. Не зважаючи на те, що таке рішення тимчасове, це визвало хвилю обурення киян. “Великий Київ” поїхав та роздивився, як виглядають нові дерева у центрі столиці (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...