Чому вода з високою концентрацією заліза шкідлива для здоров’я

18:28 25.01.2023

Деякі люди стикаються з тим, що, включаючи воду, бачать іржаво-коричневу рідину. Це говорить про явне забруднення водопровідної системи частинками металу, котрий зазнав корозії. Використовувати таку воду можна лише у технічних цілях, інакше можуть початися проблеми зі здоров’ям.

Чому вода з високою концентрацією заліза шкідлива для здоров’я

Причиною іржавої води насамперед виступають джерела постачання водою. Наприклад, у приватному будинку з крана ллється коричневе щось, якщо у ґрунті висока концентрація заліза (воно, як правило, здатне потрапляти всередину свердловин). На порятунок цієї проблеми знадобляться кошти, які допоможе заробити сайт PlayCazinos з інноваційними слотами, доступними в цілодобовому режимі.

Що стосується житлових багатоповерхівок, вода з іржею може почати текти через сильне зношування системи подачі води. Крім іржі, що накопичилася в трубах, це можуть бути ще й залізисті бактерії. Останні покривають усі труби зсередини, і, як наслідок, роблять воду непридатною для пиття та приготування їжі.

Чим загрожує застосування іржавої води в їжі та напоях

Зазвичай як норма вмісту заліза у воді наводиться показник 0.2 мг/л. Але якщо після аналізу з’ясувалося, що його зміст більше, це вимагає негайних дій. Якщо вчасно не очистити систему подачі води, згодом може виникнути:

  • Пошкодження шкіри та поява ранніх зморшок внаслідок зростання рівня заліза в організмі;
  • Реакцію організму у вигляді нудоти, болю у шлунку та блювання. При цьому системне споживання брудної води негативно впливає на печінку, підшлункову залозу та серце;
  • Їжа та напої будуть мати мерзенний присмак заліза;

Також, іржа може залишити неприємні “подарунки” на одязі після прання або помитий посуд. Темно-червоні плями на кухонному начинні або коричневі розлучення на білій піжамі не сильно порадують господарів житла. При цьому шматочки іржі з часом можуть взагалі перекрити доступ води в кран або її відведення.

Загалом буває три варіанти заліза, один з яких може потрапити у водогін. Це: двовалентне та тривалентне залізо, а також його органічні сполуки у вигляді іржі. Перший варіант перетворюється на осад при тривалому контакті з повітрям, а другий – не розчиняється і дає жовтий відтінок рідини.

Як можна позбутися частинок заліза у воді

Однозначно, все зайве з води необхідно прибрати, включаючи частинки заліза, що псують її. Завдання це аж ніяк не легке, оскільки може вимагати присутності спеціалісти та спеціальної техніки. Для кожного з існуючих видів заліза є індивідуальні варіанти його збирання.

Наприклад, щоб позбавитися двохвалентних частинок, може знадобитися один з двох методів. Перший – установка фільтра з іонним обміном, що діє при вмісті металу 5 мг/л. Другий – технологія зворотного осмосу, яка винищує всі бактерії та непотрібні частинки, включаючи залізо. А ось за наявності іржі доведеться додатково встановити механічний фільтр очищення.

Великий Київ у Google News

підписатися