Чому в університеті Шевченка вивчення білоруської відмінили разом з мовою окупанта – пояснення

Автор: Оксана Тупальська
14:21 26.10.2023

В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка торік зникли програми з вивчення російської та білоруської мов, а також мови фарсі. Кандидат політичних наук, випускник вишу Євген Магда пояснив, чому зникли групи з вивчення мови північного сусіда.

Чому в університеті Шевченка вивчення білоруської відмінили разом з мовою окупанта – пояснення
“Відповідне рішення викликано відсутністю бажаючих вивчати білоруську, російську та фарсі. Ті, хто вивчає білоруську мову зараз, продовжать навчання”, – повідомив Магда
Він також нагадав про необхідність вивчення мови, яка притісняється російським агресором. 
 
“Впевнений, що ми, прихильники діалогу з білоруським суспільством, маємо пояснити доцільність вивчення білоруської мови в Україні. Якби у “Єдиних новинах” запровадили терміни лукашисти/білоруси, цієї б ситуації могло не бути. Але ж то подумати треба трохи було”, – додав саркастично політолог. 
Мова фарсі або перська, вивчення якої припинилось у виші одночасно з російською – це південно-західна іранська мова. 
 
Як відомо, ректор університету Володимир Бугров назвав емоційним кроком закриття в минулому році програм з вивчення російської, білоруської та фарсі, які  вивчалися в інституті філології. Також у навчальному закладі заборонили російські джерела. 
 
“Потрібно не лише забороняти російську книгу, але потрібно робити це розумно, заміщуючи на те місце англомовну книгу, та насамперед – україномовну”, – пояснив ректор.
Надалі використовуються в університеті історичні джерела російською мовою, технічну літературу активно замінюють на англомовну. 
 
“У нас на медичному відділенні чи на біологічному факультеті ми вивчаємо віруси, у тому числі патогенні, так само в університеті чи в декількох має вивчатися російська література, але під наглядом викладача-дослідника, який може пояснити, як від Достоєвського дійшли до Захара Прилєпіна, як від російських філософів “Срібної доби”, які були гуманістами, дійшли до Дугіна з його людиноненависницькою ідеологією. Має бути критичний аналіз”, – відмітив він.
Нагадаємо, кореспондент «Великого Києва» вже тривалий час слідкує за подіями по той бік північного кордону та зібрав найбезглуздіші справи, через які білоруси, що прагнуть свободи, потрапили у СІЗО, але також і реальні дії задля спільної перемоги над російським окупантом.

Великий Київ у Google News

підписатися