Чому в Києві падають балкони і хто має за це відповідати

Автор: Марія Супрун
16:04 16.06

Найпростіше всього вирішити такі проблеми допоможе створення ОСББ.

Чому в Києві падають балкони і хто має за це відповідати

Про це в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповіла Анна Даниленко, членкиня ради з урбаністики Києва. За її словами, випадки обвалу балконів чи їх конструкцій у Києві трапляються саме зі старими будівлями.

У нас є велика кількість старих будинків і коли вони будувалися в радянські часи, то якість матеріалів була не завжди досить високою. Балкони могли неправильно будуватися, бути неправильно заскленими і про них могли не дбати – туди може потрапляти вода, яка руйнує бетон та металеві конструкції, на котрих кріпиться балкон“, – роз’яснює Анна Даниленко.

Хто за це відповідає – залежить від того, кому належить будинок: чи ЖЕКу, чи ОСББ.

І тут, дійсно, дещо незрозуміла ситуація, тому що, з однієї сторони, це відповідальність мешканців (бо це їх власність, – ред.),  з іншого боку – відповідальність відповідних комунальних служб, департаменту ЖКГ, котрий має за цим слідкувати“, – каже урбаністка.

За словами Анни Даниленко, встановити відповідальних можна після того, як буде визначена форма власності – чи це пам’ятка архітектури, чи це приватна власність. Перевірка в цьому випадку – доволі складний процес.

Дуже часто балкони починають добудовувати, змінювати їх функціональне значення і взагалі несучу конструкцію, яка має все це витримувати“, – говорить урбаністка.

У багатьох європейських містах є позитивні приклади впорядкування подібних проблем. Наприклад, це можуть бути місцеві програми реновації старих будинків, який при цьому повинен зберегти свій зовнішній вигляд і задум архітектора.

Такі програми є в Берліні, в латвійських містах“, – зазначає Анна Даниленко.

На її думку, комунальні служби Києва в нинішньому складі не здатні встигати дбати про все, тож основний шлях вирішення проблеми вона бачить у відповідальності самих мешканців, зокрема – в утворенні ОСББ.

Нагадаємо, минулого тижня у Києві обвалилась прибудована до балкону конструкція, на якій власник облаштував город. Він наніс на балкон на 6 поверсі близько тонни землі та насаджав полуниці.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...