Як розповіли в Музеї, проєкт розповідає про ціну свободи і незалежності та російсько-українське протистояння впродовж віків, зокрема й у сучасній війні.
На стендах можна побачити архівні фото часів Голодомору й світлини сучасної війни, ознайомитися з історичними фактами, які пояснюють причини й наслідки геноцидної політики москви, дізнатися про значення українського зерна у світі й те, чому росія знову вдається до шантажу голодом.
У Залі Пам’яті відвідувачі можуть переглянути унікальні кадри, відзняті об’єднанням незалежних кінематографістів “Babylon’13” під час посівної 2022 року, а також свідчення українських фермерів, які, ризикуючи власним життям, рятували від продовольчої й економічної кризи Україну та держави, які залежать від українського хліба.
Особливими експонатами виставки стали обгорілі внаслідок російського обстрілу колоски пшениці, зібрані з поля Новослобідської громади Сумської області у серпні, які так і не стали хлібом.
Виставка в Національному музеї Голодомору-геноциду (м. Київ, вул. Лаврська, 3) буде доступна для відвідування в Залі пам’яті до 31 жовтня 2022 року.
Нагадаємо, унікальну виставку картин, згенерованих штучним інтелектом, можна побачити в Українському домі.