Чому МОЗ тримає у секреті вартість індійської вакцини

10:20 04.03

Наказ Міністерства охорони здоров’я, що, зокрема, забороняє керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я розголошувати інформацію про ціну та виробника вакцин від COVID-19, зумовлений вимогами угоди про конфіденційність.

Чому МОЗ тримає у секреті вартість індійської вакцини

Про це на брифінгу сказала заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Наказ Міністерства охорони здоров’я від 19 лютого цього року, яким було розподілено кількість вакцин по регіонах, містить вимогу до керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та міста Києва, “забезпечити нерозголошення будь-якої інформації щодо виробників або постачальників, а також ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19”, – сказала вона.

За її словами, така вимога зумовлена положеннями угоди, укладеної між МОЗ та спеціалізованою міжнародною організацією Crown Agents, яка уповноважена здійснювати закупівлі вакцини.

Оці жорсткі вимоги, що стосуються конфіденційності, є зовсім не примхою міністерства, вони ініційовані саме виробниками вакцини. І за порушення таких вимог передбачені високі штрафні санкції або навіть розірвання контрактів”, – розповіла Шаталова.

За її словами, такі вимоги умов конфіденційності підписують в усіх країнах світу, де здійснюється централізована закупівля імунобіологічних препаратів від COVID-19.

Читайте також: Мітингарі з опудалами вимагали “крові” чиновників, що закупили CoviShield 

Нагадаємо, 23 лютого до України прибула перша партія з 500 тисяч вакцин проти COVID-19, а 24 лютого стартувала вакцинація. На першому етапі щеплення отримують медики та бійці ЗСУ у зоні ООС. Раніше МОЗ  запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. На сьогодні щеплено 9568 осіб (усі вони отримали 1 дозу).

Водночас виникло багато питань як до процесу реєстрації вакцини (фахівці стверджують, що  МОЗ зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) з порушенням постанови Кабміну), так і до фірми, яка це зробила. 

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...