Чому досі не в НАТО? Відповідає Петро Порошенко

20:27 06.02

Вступ України до НАТО залежить від того, “наскільки якісно ми виконаємо домашню роботу” – так вважає Петро Порошенко. Сюди, зокрема, відносяться антикорупційна реформа та вакцинація.

Чому досі не в НАТО? Відповідає Петро Порошенко

Про це п’ятий президент написав у своєму Facebook.

У мене нема питання до Джозефа Байдена, чому Україна і досі не в НАТО. Це як висувати претензію до Ілона Маска, чому ми й досі не полетіли на Марс”,

– написав Петро Порошенко у дописі.

Він зазначив, що чинна влада звинуватила Євросоюз в тому, в Україні досі не почалась вакцинація, “хоча вона вже йде повним ходом в Алжирі, в Бангладеш, в Пакистані і в десятках інших країн”. 

В дописі п’ятий президент також виклав кроки, які, на його думку, повинна зробити Україна до вступу в НАТО:

  1. Припинити знищення створеної нашою командою антикорупційної інфраструктури. Гарантувати незалежність НАБУ і прозорий конкурс з обрання нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  2. Реалізувати Дорожню карту судової та антикорупційної реформ, яка відповідає критеріям і ЄС, і НАТО. Влада сама попросила «Велику сімку» надати цей план, але, отримавши його, діє з точністю до навпаки.
  3. Поглибити секторальну інтеграцію, зокрема в енергетичній, цифровій, митній, шенгенській сферах, яку ми розпочали, і максимально наблизити нашу державу до Копенгагенських критеріїв членства в ЄС.
  4. Зміна влади у Вашингтоні відкриває для України можливості активізувати власні зусилля із наближення України до НАТО. Байден на цьому шляху точно не буде переставляти ноги Зеленському. З ПДЧ в НАТО ніхто за нами бігати не стане. Лише сама Україна має докласти чималих дипломатичних зусиль, щоб підтвердити цю заявку, зроблену ще у 2008 році, і перепідтверджену нашою командою у 2018.
  5. Прості кроки із зміцнення довіри з партнерами по НАТО, такі як, наприклад, розслідування зливу росіянам інформації про спецоперацію із затримання вагнерівців.

Читайте також: “Політично підтримуємо, але…”. Порошенко про санкції проти телеканалів Козака

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...