Що таке 39.9gallery?
39.9gallery – інноваційна онлайн галерея, що представляє актуальне та доступне українське мистецтво та стимулює зрушення арт-ринку.
Серед митців галереї є ті, що на стадії становлення своєї кар’єри та вже відомі в арт-середовищі художники.
Концептуальна особливість проєкту полягає в тому, що вартість робіт на сайті 39.9gallery не перевищує 39 999 грн, звідси й назва. Засновницями галереї є Катерина Левченко, Анастасія Лебега та Катерина Липовка.
Проект галереї з’явився через відсутність подібних майданчиків для молодих митців та інституцій, які б безпосередньо займалися б розвитком митців”,
– розповідають для “Великого Києва” засновниці проєкту.
Який задум виставки?
У проєкті представлено роботи художниць, які рефлексують на тему маскулінності шляхом візуалізації персонального досвіду: вони розглядають чоловіче тіло як сексуальний об’єкт, змальовують чоловічу тендітність та акцентують увагу на деяких аспектах мужності.
Відвідувачам галереї також пропонується обрати на їх думку найбільш “маскулінну” художню роботу та проголосувати за неї, наліпивши біля неї наліпку.
Вхід на виставку безкоштовний. За символічну плату у 100 гривень можна купити “квиток”, який братиме участь в розіграші найбільш “маскулінної картини”.
Чому для виставки відібрані саме жіночі роботи?
Boys by Girls – виставка, яка реалізована в рамках ініціативи аукціонyого дому «Корнерс» та DofaFund – Her (ex)position – проєкт на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві.
…І нарешті, як все таки художниці зображали маскулінність?
“Великий Київ” роздивився та проаналізував для вас роботи.
Дві найбільші картини на виставці зав’язані на нуаровій, майже мафіозній тематиці. Це представляє маскулінність як певного роду безстрашність, вміння вести складні і “слизькі” розмови…
…і в разі чого – стріляти.
Квіти, як ніби-то “жіночий” трибут, в сюжеті, де один чоловік наставляє на іншого зброю – майже хуління мужності. “Чоловік повинен бути трохи гарнішим за мавпу” – всі хоч раз в житті чули цю фразу – і все красиве, відповідно, йому, мабуть, має бути чуже.
“Чоловік повинен бути діловим і серйозним”.
“Ану не плач, ти ж хлопчик”.
Квіткова тема продовжується в ще одній картині художниці. Зображені на ній чоловіки якраз “ділові та серйозні”.
І, звісно, “чоловік повинен завжди бути в костюмі”.
Крім того, “чоловік повинен” не тільки вміти говорити, а ще й завжди тримати своє слово, інакше виходить “не по-пацанськи”. Згідно з уявленнями про мужність, чоловік не має права передумати.
Що все означає?
В сучасному свті на чоловіків, як і на жінок, здійснюється величезний тиск.
Ми, десятиліттями годовані фільмами про Рокі, Рембо, Джона МакКлейна та інших, маємо свої (нав’язані) уявлення про те, яким повинен бути чоловік: з нормальним тілом і виразними м’язами (але не “перекачаний мутант”, бо це ненормально), сильний, завжди готовий захистити себе та свою кохану, він повинен все вміти, добре заробляти, бути одночасно і боксером, і доктором наук… Словом, дійсно вміти все на 100%.
Всі, хто не підпадають під цей список, зіштовхуються з упередженнями та осудом, вони опиняються за бортом “корабля для чоловіків”.
Наше завдання – не отруювати життя один одному. Багато хто вже зрозумів, що жінка не лише “берегиня домашнього вогнища”. Лишилась інша половина роботи – зрозуміти, що чоловік не повинен хотіти 24/7 битися та ходити в костюмі.
Всі люди різні, і чоловіки – теж, і це чудово.
Виставка знаходиться за адресою вул. Кудрявська, 8а.
Графік роботи: вівторок – п’ятниця з 11 до 19, субота з 12 до 18, неділя та понеділок – вихідні.
Читайте також: Ці картини про секс, тіло і місто намальовані про вас. Репортаж з виставки, яку треба бачити