“Чесно” проаналізувало, як голосує Київрада – і хто найбільше підтримує Віталія Кличка

Автор: Марія Супрун
17:26 14.04

Рух “Чесно” проаналізував перших 100 днів роботи Київради та з’ясував, які фракції найчастіше підтримують проєкти рішень. Виявилося, що УДАР і “Європейська солідарність” голосують на сесіях Київради майже однаково.

“Чесно” проаналізувало, як голосує Київрада – і хто найбільше підтримує Віталія Кличка

Зокрема, для того, щоб рада прийняла рішення, потрібен щонайменше 61 голос. УДАР і ЄС сукупно мають 62 голоси.

“Європейська солідарність” утрималася від прийняття бюджету, формування постійних комісій Київради та деяких важливих кадрових призначень, але за більшість поточних питань порядку денного майже в унісон голосує з фракцією УДАРу.

За словами голови фракції ЄС у Київраді Володимира Прокопіва, не може бути опозиційність до ради, а лише може бути опозиційність до того чи іншого рішення.

В середньому ЄС підтримує близько 70% питань, УДАР – 72%. Найбільше голосів за віддає секретар Київради Володимир Бондаренко, що підтримує понад 86%.

Лідерами підтримки питань порядку денного є не УДАР, а представники фракції ЄС. Зокрема, 13 із 32 депутатів “Європейської солідарності” найчастіше голосують за ті чи інші рішення.

Найменша підтримка питань порядку денного від фракції ОПЗЖ. Загальний показник її опозиційності не найвищий, але фракція частіше за всіх не бере участі у голосуванні, хоча депутати присутні у залі та їхні картки для голосування знаходяться у слотах.

Сергій Мамоян з ОПЗЖ ігнорував майже 47% питань, винесених на розгляд. Тобто, по суті, не має позиції “за”, “проти” чи “утримався”. Є і депутати, які реєструються на сесії, але їхні картки не брали участі у понад 50% голосувань. Це депутати: ексмер Києва Олександр Омельченко та Костянтин Бровченко. Також у понад 50% голосувань не брала участі депутатка від УДАРу Ганна Старостенко.

Найопозиційнішою є фракція “Голосу” – вона не підтримала 15% рішень. Найбільш опозиційно голосують депутати від цієї партії Аліна Михайлова та Олександр Лінчевський.

Найменш опозиційною є фракція “Батьківщини”. Депутати Олександр Бродський та Ганна Свириденко не натискали “проти” або “утримався” жодного разу за весь період, що аналізується. Депутат від УДАРу Дмитро Банас також жодного разу не натис жовту або червону кнопку.

Показники найбільшої опозиційності для усіх фракцій різні, але лідери опозиції тримаються приблизно однакових показників. Лише ОПЗЖ має досить значний розрив у 8%.

Нагадаємо, депутати “напрогулювали” засідань Ради на 30 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися