Червонокнижний беркут, якого знайшли травмованим з GPS-трекером, переїхав до притулку диких птахів

Автор: Вікторія Мілюта
00:38 23.02

Самку травмованого беркута, яку знайшли на Полтавщині із GPS-трекером, перевезли у спеціалізований притулок для диких птахів “Садиба Нюшанік” у Вишгородському районі.

Червонокнижний беркут, якого знайшли травмованим з GPS-трекером, переїхав до притулку диких птахів

Про це повідомили у Центрі порятунку диких тварин.

«Птах деякий час перебував у критичному стані, проте нам вдалося його стабілізувати. Пані беркут почала самостійно харчуватися та окріпла для переїзду у спеціалізований притулок для диких птахів», – розповіли рятівники. 

Як зазначили у Центрі, беркут є дуже рідкісним і його популяція надзвичайно важлива.

Читайте також: У Бучі заповідають місцевість з рідкісними птахами

Нагадаємо, наприкінці січня Українське товариство охорони птахів отримало запит від колег з Фінляндії про допомогу в пошуку беркута з GPS-пристроєм. Науковці таким чином відстежували міграцію птахів. Сигнал декілька днів фіксувався в одному й тому самому місці у Полтавській області, що свідчило про певні проблеми.

Зоозахисники забрали беркута на Київщину та ретельно його обстежили. В нього виявили багато паразитів, які призвели до критичного ослаблення організму. Також було роздроблене крило, ймовірно, від удару автомобіля. Деякий час ветеринари боролися за життя птаха і він пішов на поправку. Та на жаль, самка вже не зможе літати та жити в дикій природі.

Великий Київ у Google News

підписатися