Через російську агресію у Чорному морі загинули не менш як три тисячі дельфінів

Автор: Марина Максенко
03:25 25.06

Через розпочату росіянами війну в Україні загинуло не менш як три тисячі дельфінів.

Через російську агресію у Чорному морі загинули не менш як три тисячі дельфінів

Про це розповів доктор біологічних наук, професор, співробітник Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.

“Ми продовжуємо отримувати повідомлення про загибель дельфінів з Болгарії та Румунії, аналізуємо наявні публікації у відкритих джерелах з різних чорноморських країн. І наші висновки невтішні. Дельфіни на відміну від минулих років зараз гинуть по причині військових дій у Чорному морі, через безглузду і варварську війну окупантів. І на даний час, за нашими оцінками, загинуло не менш як три тисячі особин”, – написав науковець.

За його словами, останніми роками найбільшу тривогу викликала загибель дельфінів у рибальських, у тому числі багаточисельних браконьєрських, сітках у північно-західній частині Чорного моря. Але тепер основною причиною загибелі цих тварин є убивча війна росіян не тільки проти українців, але й проти найрозумніших істот світу дикої природи – дельфінів.

“Потужні сонари та вибухи руйнують тонку навігаційну систему тварин, і такі “сліпі” дельфіни помирають від голоду, не маючи можливості спіймати собі рибу. Через слабкість організму в них активуються інфекційні хвороби, і вони також гинуть”, – стверджує вчений.

Великий Київ у Google News

підписатися