Про це розповів голова Національної технічної групи експертів із питань імунної профілактики, консультант з вакцинації проти COVID-19 у проєктах Світового банку Федір Лапій.
Наразі варіант COVID-19 “Омікрон” домінує в Україні та Європі.
“Понад 75% випадків смертей, а в тиждень ми втрачаємо десь близько 200 людей через COVID-19, зараз це люди віком понад 60 років. Чим старший вік – тим вищий рівень смерті”, – розповів він в ефірі “Радіо НВ”.
За словами консультанта з вакцинації проти COVID-19 у проєктах Світового банку українці не достатньо серйозно ставляться до вакцинації – у групі ризику невакциновані.
“Україна, на превеликий, жаль славиться негативним ставленням населення до вакцинації. Ми маємо випадки смерті особливо у групі ризику за віком, тяжкого перебігу COVID-19 і це люди, які не отримали первинної вакцинації, не отримали бустерної дози”, – пояснив він.
Лапій наголосив, що кожен українець має можливість вакцинуватися та запобігти смерті.
“Наразі є рекомендації, затверджені в Україні, що у якості першої бустерної дози, або другої бустерної дози може бути використана як вакцина CoronaVac, так і вакцини від Pfizer, AstraZeneca, CoviShield або Johnson & Johnson. Можна вакцинуватися тією, яка вам подобається”, – додав він.
Нагадаємо, у столиці зберігається тенденція стрімкого зростання захворювання на COVID-19. Київські заклади охорони здоров’я у достатній кількості забезпечені необхідними вакцинами, які знижують ризики захворіти та значно зменшують загрозу тяжких форм коронавірусу з небезпечними ускладненнями.
Також, змінились основні симптоми хвороби: хвороба може впливати на організм навіть при нормальній температурі тіла. У легких формах – розладами кишково-шлункового тракту, у складних – ураженням серцево-судинної і судинно-мозкової систем, проявлятись інсультом або інфарктом.
Є можливість зробити першу дозу (для тих, хто до цього не щепився), другу, бустерну та другу бустерну дози. Детальніше – за посиланням: https://bit.ly/3SbygaT.