Чекліст обов’язкових обстежень серця: що саме робити, кому і коли

Автор: Любава Лисичкіна
23:20 27.01.2022

Хвороби серця розвиваються поступово і дуже часто — непомітно. Рання діагностика, правильний догляд та лікування — головна запорука здоров’я.

Чекліст обов’язкових обстежень серця: що саме робити, кому і коли Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Столичні фахівці з Інституту серці  підготували невеликий чекліст обов’язкових обстежень.
 
Кому і коли треба перевіряти серце?
 
Якщо ви у зоні ризику (маєте вроджені вади, початкові зміни, спадкову схильність, займаєтесь спортом чи багато стресуєте,) обстежувати серце варто раз у півроку.
 
 За відсутності скарг — раз на рік.
 
Які саме діагностичні процедури?
 
Ультразвукова діагностика. Безпечна та дуже інформативна процедура, яка показує вроджені чи набуті вади, зміни в міокарді, стан судин та роботу органа в цілому.
 
 Електрокардіограма (ЕКГ). Визначає частоту та регулярність серцевих скорочень, гостре чи хронічне ушкодження міокарда. Дозволяє розпізнати аритмію, попередити інфаркт міокарда та ішемічні хвороби.
 
 Вимірювання артеріального тиску та частоти пульсу. Процедура, яку можна проводити вдома самостійно. Кожен обов’язково має знати свій «нормальний» тиск та пульс. Адже для кожного — вони свої. Рівняти всіх на показник 120/80/75 — хибно.
 
 Аналіз крові на ліпідний профіль. Дозволяє визначити відхилення в обміні жирів, що має велике значення для діагностики атеросклерозу.
 
 Аналіз крові на глікогемоглобін (A1c). Допомагає оцінити середній вміст глюкози у крові за останні 2-3 місяці.
 
 Біохімічний аналіз крові. Рівень натрію, калію, хлору та інші показники показують стан та роботу внутрішніх органів, у тому числі — серця.
 
Коагулограма. Аналіз крові для оцінки стану згортання крові. Дозволяє діагностувати патології системи згортання та оцінити ризик ускладнень серцево-судинних захворювань.
 
 Аналіз крові на антистрептолізин. Визначає рівень в організмі бактерій типу Стрептокок. Останній, у разі високих показників, здатен викликати тяжкі патології серця.
 
 Д-димер. Аналіз крові для оцінки наявності в системі кровообігу тромбів.
 
Нагадаємо,  героїню скетчкому «Коли ми дома» ледь врятували: лікарі сказали «часу немає, відлік на години!»

Великий Київ у Google News

підписатися