ChatGPT змоделював рейтинг небезпечних районів столиці, найбільш вразливих до ракет і дронів

Розрахунок зроблений з розважальною та інформаційною метою. Не використовуйте його як основу для ухвалення будь-яких ваших рішень, пов’язаних з вашою безпекою. У разі повітряних тривог, користуйтесь укриттями.

Про це військивой експерт Денис Попович написав у себе у Facebook.

За його словами, розрахунок проведено ChatGPT, який змоделював можливий сценарій масованої атаки на Київ з урахуванням даних про кількість будівель, ефективність ППО та ймовірні пріоритети ворога.

“Отже, припустимо по Києву запущений 741 засіб ураження. Середня ефективність роботи ППО складає 82% (інформація, яку у кінці червня надавав Головком ЗСУ). Середню кількість будівель у Києві Chat GPT оцінив у 150 тис. (можливо, враховувалися ще й МАФи). Середню кількість будівель у Києві, які можуть вважатись пріоритетними для обстрілу Chat GPT оцінив у 500. Такими будівлями чат вважає держустанови, енергооб’єкти, штаби, аеропорти, військові частини”, — пише експерт.

Аналіз, проведений ШІ, показав, що за умови, коли по Києву випущено 741 ракету чи дрон і їх рівномірно розподілено по місту, то шанс ураження будь-якої конкретної будівлі (включно з вашою) становить лише близько 0,089%. Тобто ймовірність того, що в неї не влучить — майже 100% (а точніше — 99,911%).

Водночас для пріоритетних цілей — таких як урядові будівлі, енергооб’єкти чи штаби — ризик значно вищий: ймовірність влучання становить 23%. Якщо ж ракета чи дрон прориває ППО і націлений саме на конкретний об’єкт, то вірогідність прямого ураження майже 100%.

Відтак, ШІ показав, що найбільш небезпечний район — Шевченківський. На другому місці — Святошинський, на третьому — Солом’янський. Деснянський район — найбільш безпечний, йдеться в дописі Дениса Поповича.

При цьому він нагадує, що це середні показники, і картина влучань може бути іншою, якщо росіяни атакуватимуть більшою кількістю дронів та ракет.

Нагадаємо, в результаті атаки в ніч на 10 липня постраждала житлова, медична, освітня, торгівельна та транспортна інфраструктура у шести районах столиці. У Подільському районі загинули дві жінки – це 68-річна мешканка столиці та 22-річна капрал поліції, співробітниця метрополітену. Також постраждали 16 людей.

Також внаслідок масованої атаки зазнав значних пошкоджень офіс «5 каналу», вщент зруйновано одну з амбулаторій на Подолі, квартира голови Національної спілки художників України.

У Шевченківському та Подільському районах розгорнули штаби допомоги постраждалим.

Через ліквідацію наслідків обстрілу у Києві були  перекриті деякі вулиці, змінено рух транспорту.

Згодом стало відомо, що також пошкоджено представництво Ватикану.