Частковий локдаун у Європі: у світі за день нарахували понад 500 тис. хворих

11:03 29.10.2020

Кількість хворих стрімко зростає практично в усіх країнах. Так, минулої доби в світі зафіксували рекордний показник – 504 419 нових випадків COVID-19. У травні таку кількість хворих виявляли за тиждень. Через високий темп розповсюдження коронавірусу у деяких країнах зупиняється бізнес, знову вводиться самоізоляція і комендантська година. “Великий Київ” дослідив, як намагаються зупинити COVID-19 сусіди.

Частковий локдаун у Європі: у світі за день нарахували понад 500 тис. хворих

У країнах ЄС лідерами за кількістю нових випадків COVID-19 є Франція, Італія, Великобританія, Іспанія, Польща та Україна. Наша країна на 12 місці – кількість заражень щодоби сягає понад 7 тисяч. В загальносвітовому рейтингу України на 17-й позиції.

Лідерами регіонального рейтингу за загальною кількістю виявлених заражень є Росія, Франція, Іспанія, Великобританія. Україна на 7 місці в списку. У відповідному світовому рейтингу Україна на 22-й позиції.

Уявлення про те, наскільки серйозна ситуація, дає наступна таблиця

Все це змушує уряди приймати радикальні рішення, щоб запобігти неконтрольованому розвитку пандемії.

Подивимось, як намагаються зупинити стрімке розповсюдження COVID-19 близькі і дальші сусіди.

Ірландія першою в Європі повернула суворий локдаун, майже ідентичний тому, що діяв навесні 2020 року під час першої хвилі. Він почав діяти з опівночі 21 жовтня.

Про це повідомляє ВВС. Припинили роботу магазини, які не продають товари першої необхідності, а також перукарні. Ресторанам дозволили продавати страви тільки «з собою».

Промислові підприємства, школи і ясла продовжують працюввати. Людей просять не виходити з дому без крайньої необхідності. Компанії повинні перевести працівників на дистанційну роботу, якщо це дозволяє їх сфера діяльності.

Німеччина – вводить обмеження з 2 листопада на 14 днів

У країні 477 тисяч випадків COVID-19, з них за останню добу – понад 14 тисяч. Померли внаслідок інфікування більше 10 тисяч громадян Німеччини, за останню добу – 97.

Як повідомляє Spiegel із 2 листопада в країні закриють ресторани, бари, дискотеки, спортзали, салони краси, тату-салони, масажні кабінети, концертні зали, театри, кінотеатри, казино та готелі (винятки лише для туристів із терміновими відрядженнями).

Збиратися рекомендують групами не більше 10 людей. 

Продовжать працювати заклади харчування, які готують їжу на виніс, магазини (з обмеженням кількості покупців) та перукарні, а також школи та дитсадки. Спортивні змагання проводитимуть без глядачів. 

Словаччина запроваджує загальнонаціональне тестування і комендантську години на всій території країни. 

Усі, хто пройде тестування і отримає негативний результат ПЛР-тесту, зможуть жити відносно вільно на відміну від тих людей, які вирішили не проходити тест.

Для людей без сертифікатів з негативним тестом будуть виключення, такі як поїздка на похорони, весілля, хрещення або догляд за близькою людиною. Вони також мають право купувати продукти чи ліки.

Франція – вводить частковий локдаун з 30 жовтня до 1 грудня.

Наразі ця країна 5-та у світі за кількістю підтверджених випадків коронавірусу:  1 млн 235 тисяч випадків при загальній кількості населення близько 63 млн. За останню добу коронавірус виявили у понад 36 тисяч осіб. 

Як пише французька газета Le Monde, 28 жовтня президент країни Еммануель Макрон у зверненні до нації повідомив, що з 30 жовтня по всій країні діятимуть жорсткі карантинні обмеження, а громадянам доведеться знову залишатися на самоізоляції щонайменше до 1 грудня.

Виходити з дому можна на роботи, задля отримання медичної допомоги, надання допомоги близьким, аби сходити за покупками, або подихати повітрям (але поруч з домом).

Виїзди повинні здійснюватися за дозволом, як це було навесні. Зустрічі поза межами родини, публічні збори під забороною. Громадяни не зможуть переїхати з одного регіону до іншого під час дії обмежень.

Водночас ясла, школи, коледжі та середні школи залишатимуться відкритими (з посиленими протоколами охорони здоров’я). В університетах “всюди де можливо” переходитимуть на дистанційне навчання.

Робота магазинів, які навесні були визначені як такі, що продають не товари першої необхідності, будуть закриті.

Працівники та роботодавці, які не зможуть працювати у час дії обмежень, отримуватимуть допомогу за часткове безробіття та відшкодування трат на орендну плату.

Одночасно у портах, в аеропортах країни буде проводитися обов’язкове тестування на коронавірус, проте використовуватимуть експрес-тести.

Очікується, що до кінця листопада 9 тисяч ліжок для хворих на коронавірус в реанімаційних відділеннях будуть зайняті. Це близько 90% загальної кількості. Тож якнайшвидше розгортатимуть додаткові ліжка.

За 15 днів влада планує оцінити, чи покращилася ситуація, та, можливо, внести корективи в прийняте рішення. Макрон наголосив, що пом’якшення в першу чергу стосуватиметься заборони на роботу різноманітних магазинів.

Швейцарія – з 29 жовтня вводить комендантську годину для закладів громадського харчування та барів. Також у країні посилюють загальні карантинні обмеження.

Як повідомляє The Local, заклади не будуть працювати з 23:00 до 06:00.

Вводяться обмеження і на участь у громадських заходах – не більше 50 осіб. Це стосується всіх заходів, зокрема футбольних матчів, релігійних мес, весіль, дискотек тощо. Виняток – політичні демонстрації та збір підписів за референдуми та ініціативи.

При цьому кількість учасників приватних заходів не повинна перевищувати десяти осіб.

Крім того, на всій території Швейцарії захисні маски стануть обов’язковими у закритих приміщеннях та громадському транспорті, а також на територіях, прилеглих до ресторанів і магазинів.

Скільки триватимуть обмеження – поки невідомо.

Іспанія  – діє суворий карантин і комендантська година з 23:00 до 06:00 всюди, крім Канарських островів. Поки нові обмеження і заборони ввели на 15 днів. Але прем’єр-міністр країни Педро Санчес пропонує парламенту зберегти режим підвищеної готовності відразу до 9 травня 2021 року.ввели суворий карантин.

21 жовтня Іспанія стала першою країною в Євросоюзі, яка подолала поріг в 1 млн заражених коронавірусом. На даний час в країні офіційно виявлено 1 046 131 інфікованих. За весь час померли майже 35 тис. осіб, ще понад 150 тис. вилікувалися.

Італія також ввела суворі обмежувальні заходи: до 24 листопада закриті спортзали, басейни, кінотеатри, театри, а тож усі точки громадського харчування, включаючи бари, ресторани і кафе після 18:00. Громадянам також рекомендують скоротити кількість пересувань. Однак при цьому уряд країни планує виділити €2 млрд, щоб підтримати бізнес.

В Італії за весь час заразилися 525 782 людини, померли понад 37 тис., 266 тис. – одужали. 

Чехія ввела нічну комендантську годину з 21:00 до 05:00 з 28 жовтня до 3 листопада.

Про це повідомляє Novinky. Винятки будуть зроблені для поїздок на роботу, для термінових поїздок для захисту життя, здоров’я або майна і для прогулянок з собакою в межах 500 м від будинку.

Магазини повинні закриватися о 20:00, а по неділях всі точки роздрібного продажу повністю заборонені. Дозволено працювати лише АЗС, аптекам, а також ресторанами для видачі їжі на винос. 

Читайте також: Польща, Грузія, Хорватія “почервоніли”. Оновлено список країн зі значним поширенням COVID-19

Великий Київ у Google News

підписатися