Частіше виходять з дому українці, які дивляться менше новин – опитування

14:27 28.04.2020

За останні два тижні помітно зросла кількість тих, хто виходить з дому частіше, зокрема кількість респондентів, які виходять кілька разів на день зросла з 19 до 29%. Частіше перебувають вдома жінки, найстарші та найбідніші опитані. Водночас, чим менше респонденти дивляться новини, тим частіше виходять з дому під час карантину.

Частіше виходять з дому українці, які дивляться менше новин – опитування

Такими стали результати опитування “Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв”, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” протягом 24-24 квітня 2020 року.

Так, попри карантин, 29% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 23% – один раз на день. Водночас 37% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 11% – взагалі намагаються не виходити. Крім того, 68% часто слідкують за новинами про коронавірус, 19% роблять це інколи, 9% – рідко. 5% взагалі не цікавляться такими новинами. Частіше відслідковують новини про коронавірус люди старшого віку, жінки та бідніші опитані.

Три чверті опитаних планують бути вдома на травневі вихідні. 17% мають намір зайнятися домашнім господарством, 8% хочуть відвідати рідних, близьких, 5% – провести час з друзями, чи знайомими, 1% – поїхати в подорож країною. Про бажання зайнятися домашнім господарством відносно частіше говорили мешканці Заходу та Центру, жителі сіл. Відвідати рідних та близьких більше хочуть молодші, чоловіки та більш забезпечені респонденти.

Зазначається, що 43% опитаних українців вважають, що ситуація з коронавірусом в Україні погіршується, 33% – що не змінюється. Лише 15% вважають, що вона покращується. Чим частіше люди слідкують за новинами, тим більша у них впевненість, що ситуація з коронавірусом погіршується.  61% опитаних оцінюють заходи, запроваджені владою щодо боротьби з коронавірусом, як оптимальні. 14% вважають їх надто жорсткими, 16% – надто м’якими. 

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, послаблення карантину обіцяють в Україні після 11 травня. Згідно плану зняття обмежень, опублікованому Денисом Шмигалем, етап №1 розпочнеться, якщо співвідношення виявлених випадків серед усіх протестованих не змінюється або щоденне відхилення утримувалось в межах 5%. Проте, країна зможе з першого етапу виходу з карантину перейти одразу на третій або четвертий.

Столична влада вже підготувала план першого етапу послаблення обмежувальних заходів у столиці – він почне працювати, якщо впродовж 2 тижнів у столиці не буде різкого збільшення хворих.

Великий Київ у Google News

підписатися