Чайові співробітникам супермаркету: чому новинка обурила столичних покупців

Автор: Оксана Тупальська
12:44 02.07

В одній з великих торговельних мереж запропонували покупцям дарувати чайові співробітникам, як у ресторані, якщо їхнє обслуговування подобається. Новація викликала жорстоку критику клієнтів, які вже побоюються, що подібну практику поширять і в інших мережах.

Чайові співробітникам супермаркету: чому новинка обурила столичних покупців Фото: Фото: Вінниця.info

Першохідцем у створенні системи компліментів від покупців стала мережа «Сільпо». У маркетах встановили рекламні плакати, де запрошують відвідувачів преміювати на свій розсуд співробітників. Кажуть, вже у перші дні дії пропозиції клієнти активно преміювали продавців. Є чайові, які становлять аж 1000 грн від однієї людини.

Компліменти за обслуговування у вигляді чайових – не нове. І в різних країнах світу є своя культура такої вдячності. Наприклад, у США чайові у кав’ярнях складають більшу частину доходів офіціантів. А в країнах Європи це більше жест гарного тону.

Звичайно, дарувати чайові в супермаркетах – це нове. Однак, зважаючи, що в мережах  працює багато співробітників, якість сервісу яких оцінюють клієнти – від кулінарії та кур’єрів до служби охорони та касирів, то відзначати є кого.

Жителі столиці, які побачили оголошення про чайові в магазинах «Сільпо», переважно негативно ставляться до такої новації. Та підозрюють, що з часом таким чином магазини можуть почати економити на зарплатах працівників за рахунок споживачів. Та наводять приклад, що черговий на кулінарії отримує за 60 годин роботи 3-4 тисячі грн, що дуже мало для такої роботи та навантаження.

Хоча є й такі клієнти, які готові давати чайові самі та заохочують робити так іншим. Мовляв, справа добровільна, однак гарного співробітника заохотить йти на роботу та усміхатися ширше.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин