Чайковський, звісно, видатний композитор, але в назві консерваторії є недоречним – експертна комісія

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 30.11.2023

На сьогодні П.І. Чайковський є чи не найвідомішим у світі російським композитором, а отже – символом російської культури та культурним маркером «русского мира».

Чайковський, звісно, видатний композитор, але в назві консерваторії є недоречним – експертна комісія
оренда квартири Київ
Відповідні висновки Експертної комісії  Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики були представлені сьогодні.

“Чайковський, звісно, видатний композитор. Він типовий російський інтелігент, який, очевидно не був каліброваним великоруским шовіністом, але ідентифікував себе цілком спокійно з великоросійською культурою”, – зазначив член Експертної комісії, кандидат історичних наук, доцент кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олексій Сокирко.

Він зауважив, що ім’я Чайковського у назві музичної академії України є недоречним не тільки з огляду на поточну суспільно-політичну ситуацію, а й взагалі з ширшої перспективи тих культурних пріоритетів і пантеону культурних діячів, які однозначно ідентифікуються як українські. Сокирко підкреслив, що Чайковський явно не належить до таких діячів.

У висновках Експертної комісії зазначається, що подальше функціонування цієї назви з використанням імені Чайковського є пропагандою російської імперської політики. Зокрема, зазначається, що з огляду на історичну ретроспективу та реалії збройної агресії, яку проводить із 2014 року держава-агресор РФ проти України з метою ліквідації української державності та знищення самобутності українського народу, спроби «українізувати» російського композитора П. І. Чайковського та його творчість навіюють сприйняття української культури як вторинної і залежної від російської.

Нагадаємо, консерваторія без Чайковського: студенти і викладачі музакадемії провели мирну акцію на Майдані.

Великий Київ у Google News

підписатися