CБУ підтвердила особу Героя, розстріляного росіянами після слів “Слава Україні!”

Автор: Вікторія Мілюта
19:58 12.03.2023

Правоохоронці остаточно встановили, що українським військовим, якого розстріляли після слів “Слава Україні!”, був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович.

CБУ підтвердила особу Героя, розстріляного росіянами після слів “Слава Україні!”

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Остаточно підтвердити дані воїна вдалося після спілкування з його рідними та побратимами, а також опрацювання фото- та відеоматеріалів.

Також СБУ отримала висновок судової портретної експертизи, яка підтвердила, що військовий на відео – саме Олександр Мацієвський.

Читайте також: Впізнали за голосом: розстріляного окупантами українського воїна вдалося ідентифікувати

“Це справжній Герой, який, навіть дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світу, що таке український характер і незламність. Саме такі захисники сьогодні боронять нашу землю, а значить – ворог обов’язково буде розбитий. Бо Велика Перемога України складається із героїчних вчинків таких людей, як Олександр Мацієвський. Герою слава! Героям слава! Україні слава!” – відзначив голова СБУ Василь Малюк.

За його словами, спецслужба наразі працює над ідентифікацією окупантів, які вчинили цей кривавий злочин.

Довідково. Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецькій області.

Як вдалося встановити, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.

Нагадаємо, 6 березня в мережі поширилося відео, на якому окупанти розстрілюють беззбройного українця після його фрази “Слава Україні”. 

Така жорстокість викликала бурхливу реакцію в інтернеті. У мережі почався марафон на підтримку загиблого воїна: українці, серед яких і вище керівництво країни, стали поширювати гасло “Слава Україні” та “Героям Слава” у своїх акаунтах. 

12 березня президент Володимир Зеленський присвоїв Олександру Мацієвському звання Героя України. 

Великий Київ у Google News

підписатися