Бюро економічної безпеки — це та сама податкова поліція, тільки з новою назвою

Автор: Любава Лисичкіна
22:32 28.01

У Верховній Раді депутати сьогодні розглянули в другому читанні і прийняли в цілому закон про Бюро економічної безпеки України. На БЕБ планують покласти повноваження розслідувати ухилення від сплати податків, але крім цього ще низку злочинів, пов’язаних з економікою та фінансами.

Бюро економічної безпеки — це та сама податкова поліція, тільки з новою назвою
За словами народної депутатки з фракції “Європейська Солідарність” Ніни Южаніної, в кінцевому варіанті вийде та ж сама податкова поліція, тільки з новою назвою.
 

Депутатка розповіла, яких змін чекати від прийнятого  в цілому закону про Бюро економічної безпеки України.

 
“Мені так і не вдалося довести переважній більшості народних депутатів, що коріння проблеми тиску на бізнес криється в діючій системі досудового розслідування, тобто в підходах, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України. І, приймаючи цей закон, ця ж переважна більшість колег не усвідомила, що ризик-оієнтований компонент у ньому виписаний недостатньо” – зазначила Южаніна.
На переконання депутатки, звісно треба чекати прийняття змін до КПК та КК України.
 
“Без їх прийняття взагалі нічого позитивного не відбулося. Тільки зміна вивісок — і все ті ж проблеми для бізнесу. І функції щодо розслідування кримінальних правопорушень не перейшли тільки до БЕБ. Усі правоохоронні органи поки що залишаються при своїх повноваженнях.  Отже, на мій погляд, вийде та ж сама податкова поліція, тільки з новою назвою”, – зауважила Ніна Южаніна.
 
Нагадаємо, про намір створити Бюро економічної безпеки стало відомо ще в вересні 2020 року. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...