Бюджетний комітет схвалив купівлю криголама для освоєння Антарктики

Автор: Любава Лисичкіна
19:07 14.07

Бюджетний комітет Верховної Ради підтримав рішення щодо купівлі британського океанографічного судна «Джеймс Кларк Росс». Його придбання покращить логістичне забезпечення нашої антарктичної станції «Академік Вернадський».

Бюджетний комітет схвалив купівлю криголама для освоєння Антарктики

Як повідомив народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко,  рішення було прийнято з невеликою перевагою голосів. Презентував корабель на комітеті директор  Національного антарктичного наукового центру Євген  Дикий.

За словами депутатат, цей корабель – повноцінний науковий інститут, на борту якого одночасно може перебувати до 50 спеціалістів, справжній криголам, який здатен здолати кригу до 4 метрів.  

Вартість судна 5 млн доларів, але дешевше та швидше його купити, ніж будувати нове, на яке треба витратити від 100 млн доларів.

“Наша країна не повинна залишатися осторонь від освоєння Антарктики, особливо, коли ми маємо там свою дослідницьку станцію. Сподіваюся, що держава все ж таки купить цей корабель, бо розвиток науки це те, що може рухати Україну вперед”, – зауважив Гончаренко.

 До слова,  на Троєщині доводять “до розуму” амбулаторію лікарів сімейної медицини.

Великий Київ у Google News

підписатися