Бюджет школяра 2021. Ціни вищі, попит менший

Автор: Леся Москаленко
18:11 25.08.2021

Скільки грошей потрібно, аби зібрати дитину до школи?

Бюджет школяра 2021. Ціни вищі, попит менший

Серпень – місяць шкільних покупок. В крамницях всюди можна зустріти заклопотані родини, які скуповують ранці і канцелярію, міряють сорочки та кросівки.

Порівнявши минулорічні та нинішні ціни, ми виявили, що цьогорічний бюджет школяра зріс на 30%.  Експерти також відзначають деяке падіння попиту та відсутність звичного ажіотажу, ймовірно, через те, що багато речей за період карантину менше використовувалися і цілком згодяться для навчального року 2021. Також цікавим є той факт, що початок навчального року найбільше б‘є по кишенях тих українців, чиї діти  ідуть до школи вперше. Батьки першачків хвилюються, намагаються нічого не забути і дати дитині найкраще, нерідко купують багато зайвих речей, які упродовж навчального року можуть не згодитися. Спокійніше ставляться до екіпірування школяра батьки учнів середньої школи і зовсім спокійно – родини старшокласників. Адже відомо, чим старший клас, тим менші сумки.

Необхідні для школи речі це шкільний одяг, ранець, канцелярія, зошити. У середніх та старших класах купувати треба ще додаткові навчальні матеріали – контурні карти, атласи, тощо.  Оскільки українська школа вже не диктує учням, у чому їм ходити на навчання, то одяг можна обрати на власній смак, враховуючи побажання школи, наприклад, світлий верх – темний низ, або підшукати одяг у фірмових кольорах школи.

Одяг та взуття

Одяг для дівчат та хлопців коштує приблизно однаково. Від 200 гривень за спідницю чи штани, 400 гривень за піджачок чи жакет і 200-300 гривень за блузку чи сорочку, 300-400 гривень коштує джемпер. Щоденне шкільне взуття можна купити по ціні 400-500 гривень. Кросівки або кеди– від 300 гривень. Ціни на спортивні костюми стартують від 600-700 гривень. Таким чином, одяг для школи обійдеться батькам 2300-2700 гривень. Якщо обирати одяг та взуття із натуральних матеріалів, це буде удвічі дорожче. 

Ранець або рюкзак

Найпростіший ранець чи рюкзак можна придбати за 200 гривень. Але для учнів початкових класів краще купувати так званий анатомічний ранець із кількома відділеннями, твердим каркасом та ортопедичною спинкою, яка захищає від перевантажень та зберігає поставу. Такий коштує понад 1000 гривень. Середня ж вартість ранця чи рюкзака 500 гривень. Якщо додати до цього ще торбинку для спортивної форми, то це плюс приблизно 100 гривень.

Ручки, зошити, пенали

Канцелярія – теж вагома стаття витрат. Все ніби недороге але його дуже багато. Зошити на 12 аркушів коштують від 2-3 гривень, щоденники від 20-40 гривень, ручки від 7-10 гривень, лінійки 15-20 гривень, альбоми для малювання від 20 гривень, набір кольорових олівців 50 гривень, графічні олівці – 25-40 гривень, теки для зошитів та для праці – 50 гривень, набори обкладинок для зошитів та підручників – від 50-60 гривень. Набір для праці (пластилін, клей, ножиці, картон, кольоровий папір) коштуватиме 70-100 гривень. Звичайний пенал можна купити за 50 гривень, пенал з начинням коштує 300-400 гривень. Ручок потрібно 3-4 штуки, зошитів – десяток для початку.  Отже, набір канцелярського приладдя обійдеться у 450-600 гривень.   

Додамо ще ланчбокс – від 80 до 200 грн та пляшку для води – 100-200 грн.

Отже, мінімальний бюджет школяра у 2021 році складає 3700-4500 грн.

Як заощадити?

Можна придбати речі та канцелярію не в магазинах, а на базарі або через онлайн-покупки, це буде дещо дешевше. Спідниці та штани обирати такого фасону, який прослужить хоча б кілька років. Також, одяг, взуття та ранець можна пошукати на різних ресурсах, де продаються вживані речі. Нічого поганого у цьому немає, зараз у всьому світі набуває популярності повторне використання речей. Таким чином ми не лише заощаджуємо гроші, а і зберігаємо ресурси планети.  

Нагадаємо, на носі 1 вересня: які медичні довідки потрібні дитині для школи.

Великий Київ у Google News

підписатися