«Слуга народу» – Ірина Верещук, колишній мер прикордонного містечка Рава-Руська. Сітілайти про «Підбадьорити мости», «Наступним мером буде жінка» і польоти над Володимирським узвозом, облаштованим Кличко, гарантують нам нові якісні меми щотижня.
З іншого боку, її політтехнологів можна зрозуміти. «Не киянка з чоловіком з «Альфи» і досвідом роботи в крихітному місті, зав’язаному на контрабанду» продати важко.
«УДАР» плюс недавня підтримка від «ЄС» – діючий мер Віталій Кличко. З 2008 року в політиці, в січні викотив Генплан Києва з прицілом на найближче покоління життя – плани у нього, очевидно, амбітні. Активно займається інфраструктурою, наприклад, почали ворушитися з добудовою вічного Воскресенсько-Подільського моста: встановили балки, монтують заїзд і німецькі ванти.
Скляний пішохідний міст, оновлений зоопарк, закупівля автобусів і автомобілів швидкої допомоги – Кличко є що показати киянам, крім обіцянок. Правда, це не метро на Троєщину, не окружна і не вирішення проблем з хаотичною забудовою.
«Перемога Пальчевського» – свіжий проект імені власника мережі клінік «Євролаб» Андрія Пальчевського. За спиною у кандидата військовий інститут міністерства оборони СРСР з чітким бекграундом ГРУ, туманне минуле в російському бізнесі та колеги по партії в Москві, один з яких член комісії «Анти НАТО», а другий «гаманець» тамбовського ОЗУ.
Судячи з активності в медіа, «раптових» рейтингах, де Пальчевський наздоганяє Кличко, і те, що кампанія ведеться не тільки в Києві – розуміє, що шанси взяти крісло міського голови невеликі. А ось завести кілька людей в Раду або Київрада – той план, на який варто орієнтуватися.
«Радикальна партія Ляшка» – в минулому чотири рази народний депутат Михайло Поживанов. Працював в КМДА, міський голова міста Маріуполь, колишній глава державного резерву. Незважаючи на досвід, рейтинг його НЕ міряв ні «Социс», ні центр «Разумкова», і він, швидше за все, буде в зоні статистичної похибки.
Чіткий маркер цих виборів-багато професійних політики в тіні польотів над мостами і вихідців з медіа. Швидше за нагадування, що політсила ще жива.
«Голос» – актор, стендап-комік, волонтер і телеведучий Сергій Притула. За рахунок низького антирейтингу, впізнаваності і іміджу «хорошого хлопця» один з тих, хто може реально спробувати поборотися за столицю. Правда, з програмою поки вийшло не дуже, всі сили були кинуті на те, щоб кувати залізо не відходячи від каси – після успіху проекту Зеленського, схожим чином сплив Філімонов в Одесі або Гордон в Києві.
Ну що ж – «нехай цвітуть 100 квітів» (С). Тим більше, що 2-3 місце за всіма опитуваннями зобов’язує.
«ОПЗЖ» – колишній глава КМДА при Януковичі Олексій Попов. Не занадто афішує на білбордах цього разу свою партійну приналежність в цю спробу, тому, що в Києві на тлі війни і подій на Майдані їм не особливо раді. Видний неозброєним оком ухил на “стабільність” з міцним господарником, станціями метро і «доларом по 8».
Рейтинги, до речі, дають йому від 4.5% до 8%. Стабільне минуле як політичний проект все ще продається.
Відразу двоє «екологів» – Борислав Береза від «ЕкоПартіі» і Єгор Фірсов від «Екологічної альтернативи». Двічі колишній народний депутат Фірсов, дійсно, був в. о. керівника Екологічної інспекції, а ось яке ставлення до природи має колишній спікер ПС Борислав Береза, велика таємниця.
Втім, рейтинг обох далекий навіть від десятки і це явно пошук форматів на майбутнє і обгрунтування критики, наприклад, пробок, смогу та інших принад зростаючого мегаполіса.
«Батьківщина» – Олексій Кучеренко.
Колишній міністр ЖКГ у Тимошенко, глава запорізької ОДА, народний депутат Ради трьох скликань. Президент Полтавського ГЗК і «КРАЗ» свого часу. Керуючи Запорізькою областю, виявляв жвавий інтерес до приватизації металургії та часток у містоутворюючих підприємствах. Суміш «червоного директора» і бізнесмена з 90-х.
«Свобода» – Андрій Іллєнко.
Вуличні акції, силове протистояння в Броварах, риторика про внутрішніх ворогів і пограбування киян. Ходи зі смолоскипами і костюмовані реконструкції. Класика від «Свободи» і їх класичні 2.8-3.2% рейтингу, і агітація вже загітованих.
Ну і плюс екзотика – п’ятий раз бере участь в гонці Олександр Омельченко; Ігор Смешко йде все ж від «Сили і Честі», який так і не домовився з Дмитром Гордоном, а передумови були; Михайло Добкін в костюмі байкера.
Незалежно від компанії, що веде соцопитування, перша п’ятірка завжди виглядає так: Кличко, Притула, Верещук, Попов і Пальчевський – змінюються лише місця у всіх, крім лідера (нинішнього мера). При будь-якій імітації другого туру Віталій Кличко також виявляється переможцем. Така обстановка станом на середину вересня 2020 року. Попереду останні дні гонки.