Про це пише Forbes, який вибрав найважливіше з великої статті Washington Post.
Начитаний і вдумливий генерал-полковник Олександр Сирський належить до типу військових, які розглядають усі сценарії, навіть малоймовірні. Він, як і деякі інші українські військові, вперше розповідає про битву за Київ.
У те, що головною метою Путіна стане Київ, не вірила більшість представників української еліти. Вуличні бої в українській столиці поставили б у глухий кут будь-яку армію.
«Ми – військові. Вірив я чи ні, немає значення. Я робив те, що мав робити», – каже Сирський.
З огляду на зосередження російських військ уздовж кордонів України, Сирський визначив, що якщо росіяни підуть на Київ, то просуватимуться колонами вздовж двох чи трьох основних автомагістралей. Кремлівський план вторгнення припускав, що місто захищатимуть нечисленні українські сили, які дезорієнтовані політичним хаосом через втечу Зеленського та його міністрів.
Для захисту міста Сирський організував два кільця оборони: одне – у передмісті, інше – усередині столиці. Він хотів, щоб зовнішнє кільце знаходилося якнайдалі від внутрішнього, щоб захистити центр міста від обстрілів і стримати росіян на підступах до Києва.
Сирський розділив місто та околиці на сектори. Кожним керував генерал, якому підпорядковувалися всі військові підрозділи та органи безпеки. Тактичні рішення мали приймати офіцери на місцях, не радячись зі штабом.
Приблизно за тиждень до вторгнення українські військові перемістили командні пункти на поля на ймовірних напрямках російського наступу. Сирський також наказав перекинути авіацію на запасні аеродроми, оскільки основні авіабази були пріоритетними цілями для ворога.
Для оборони столиці було виділено лише 72-у механізовану бригаду. Її сил було явно замало для такого великого міста. Тоді Сирський наказав усім навчальним центрам сформувати батальйони, а артилерію, яка зазвичай використовується для навчання, перекинути ближче до Києва.
Деякі гармати доставили з навчального центру в Дівичках на південний схід від Києва. Там базувалися радянські важкі самохідні артилерійські установки 2С7 «Піон», які Україна повернула на озброєння. Їх 203-мм гаубиці стріляють снарядами вагою понад 100 кг на відстань 30 км.
Сирський наказав артилеристам зайняти оборону за межами міста, на північному сході та північному заході, у ймовірних районах наступу росіян. Цей крок, за словами мера Києва Віталія Кличка, виявився вирішальним: у перші години війни Росія завдала удару по базах, де розміщувалася артилерія.
Раніше “ВК” писав, що відбувалося на Банковій у перший день вторгнення РФ.