Був Ілліч, став “синій квадрат Малевича”: на проспекті Науки на стіні замалювали лице Леніна

Автор: Любава Лисичкіна
23:39 07.12.2021

Київ є містом з більш як 150 мозаїками радянського періоду. Процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочався в часи розпаду СРСР, дійшов і до них.

Був Ілліч, став “синій квадрат Малевича”: на проспекті Науки на стіні замалювали лице Леніна

Світлинами поділився міський дігер, екскурсовод Кирило Степанець.

За словами киянина,  зображення комуністичного діяча та вождя революції Володимира Леніна було на стіні будинку по проспекту Науки, 57. Нині замість його обличчя – синій квадрат.

 Як ідеться, восени 2015 року діяла Експертна рада, створена як дорадчий орган при Департаменті будівництва та архітектури.  На її  засіданнях вирішувалися питання  наявності художньої цінності об’єктів з комуністичною символікою та визначення їх долі (передача до спецфондів, музеєфікації, декорування або демонтажу). Результатом роботи стало складення Анотаційного звіту , який став першим опублікованим державними органами списком об’єктів, які містять радянську символіку. Згідно Додатку 1  серед них було визначено 5 мозаїк, які   мали залишитися збереженими  без змін, окрім останньої, на проспекті Науки, 57, з якої мали прибрати серп і молот.

Було вирішено не переносити мозаїки в майбутній музей, зважаючи на складність зняття матеріалів. Відповідно,  до них мали б додати пояснювальні таблички «твір радянського часу».  

До слова, парафіяни скаржаться на стан костелу Святого Миколая в Києві та не вірять владі.

Великий Київ у Google News

підписатися