У періодиці кінця ХІХ - початку ХХ столітті зазначається, що дарунки на Різдво приносив янгол, бабуся Зима, гноми, а також низці казкових персонажів, серед яких і Дідусь Мороз.
Мороза уявляли добрим дідусем у шубі з мішком подарунків за плечима.
Різдвяного дідуся-дарувальника зображали на численних поштівках, сторінках грудневих чисел журналів, у книжках. Червона шуба, до речі, з'явилася саме тоді. А за кілька років перед Першою світовою війною Дід Мороз перестав бути віртуальним героєм - почав "особисто" ходити по квартирах і вітати дітей. Більшовики, атакувавши релігію, заборонили 1927 року також і різдвяного Діда Мороза, - розповідає Станіслав Цалик.
Читайте також: Проведіть час з дітьми: як зробити різдвяний вертеп своїми руками
Це вже зголом, у грудні 1935-го дідуся повернули, але в новій якості новорічного персонажа. Йому зберегли функцію дарувальника, натомість позбавили небажаної прив'язки до народження Ісуса Христа.
Читайте також: 5 різдвяних фільмів, які варто подивитися у кінотеатрах столиці
Відтак, якщо до вас у дитинстві приходив Дід Мороз, а батьки ваші були віруючими, святкували Різдво та Великдень, молилися та ходили до церкви - будьте певні: з вами був той добрий Дідусь Мороз, що дарував разом з Бабусею зимою та янголами.