Будиночки для комах вже з’явились у кожному районі столиці – де їх шукати

У кожному районі столиці вже облаштували будиночки для комах. Вони слугуватимуть додатковим прихистком для запилювачів та інших корисних комах, які є важливими для екосистеми міста.

Про це розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.

Будиночки виготовлені із природних матеріалів і складаються із секцій з різним наповненням: дерево, дошки, цегла, просвердлені колоди, мох, гілочки, каміння. У них можуть одночасно жити як комахи-запилювачі, так і ентомофаги, які нищать шкідників. Дах будиночка захищає його від опадів, а каркас є достатньо міцним, щоб витримати вагу мешканців.

Тут комахи можуть зимувати та гніздуватися, щоб влітку запилювати рослини і захищати їх від шкідників.

За словами Олександра Возного, будиночки для комах стали звичним елементом міських просторів в багатьох європейських країнах, зокрема у Бельгії, Швеції та Великій Британії.

“Ці конструкції створюють безпечні умови для сезонного поселення та гніздівлі комах, що сприяє збереженню їхньої популяції та розвитку біорізноманіття”, – пояснив Олександр Возний.

Працівники комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень облаштували 38 будиночків для комах у зелених зонах столиці. І вже найближчим часом їх кількість зросте до 44.

Крім того, біля будиночків встановили спеціальні таблички з поясненням переваг такого природоорієнтованого рішення. Усі охочі можуть дізнатися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом на табличці.

Будиночок для комах

Водночас виконувачка обов’язків директора Київського міського Будинку природи Аліна Приходько зауважила, що такі будиночки для комах, окрім користі для довкілля, несуть просвітницькі функції для громади.

“Будиночки слугують чудовим прикладом для місцевих мешканців і відвідувачів парків, демонструючи, як важливо піклуватися про навколишнє середовище та підтримувати природні процеси. До того ж, такі ініціативи можуть стати частиною освітніх програм, допомагаючи дітям та дорослим краще розуміти екологічні взаємозв’язки та усвідомлювати власну роль у збереженні природи”, – зазначила Аліна Приходько.

Будиночки для комах вже облаштували за такими адресами:

  • Голосіївський район: Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М.Т. Рильського (2 будиночки);
  • Дарницький район: парк Партизанської слави, парк “Прибережний”;
  • Деснянський район: парк з водними обʼєктами вздовж просп. Романа Шухевича, парк Кіото, парк Дарницького шовкового комбінату;
  • Дніпровський район: парк “Перемога”, парк на Русанівській набережній;
  • Оболонський район: парк “Наталка”, парк культури та відпочинку “Пуща-Водиця”;
  • Печерський район: Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк;
  • Подільський район: Куренівський парк, сквер на проспекті Георгія Гонгадзе, 5-7Б;
  • Святошинський район: парк “Совки” (2 будиночки);
  • Соломʼянський район: Солом’янський Ландшафтний парк (2 будиночки), парк “Відрадний”, парк “Юність”, парк “Орлятко”;
  • Шевченківський район: Ландшафтний парк “Смородинський” (5 будиночків), Володимирська гірка (5 будиночків), парк “Сирецький гай” (5 будиночків), парк “Веселка”.
Будиночок для комах

Читайте також: У Києві урочисто повертатимуть врятованих кажанів у природу – доєднатись можуть усі охочі

Нагадаємо, у зелених зонах столиці почали залишати стовбури дерев для розвитку біорізномаїття.