“Зараз ми максимально швидко намагаємося побудувати нові будиночки для кожного виду тварин, хоч і малі, але це на перший час, щоб нові мешканці зоопарку могли швидше адаптуватися. Особливо ті тварини, яких привезли з прифронтових територій, а таких, на жаль, багато”, – розповів Генеральний директор КиївЗоо Кирило Трантін.
З початку повномасштабної війни до Київзоо привезли понад 500 тварин з різних куточків України, відтак, вкрай важливою є адаптація переселенців. Зараз у зоопарку не діють благодійні електронні квитки, які продавали після початку повномасштабного вторгнення (тоді лише у квітні 2022 року вдалося зібрати 7 млн грн). Доходи отримують від продажу талонів на вхід для реальних відвідувачів, а також мають фінансування з бюджету міста.
Наприклад, один слон харчується в день на п’ять тисяч гривень. Загалом раціон на одну добу для всіх мешканців зоопарку обходиться в 50 тис. гривень, а ще є комунальні платежі та зарплати персоналу. Загалом наші витрати на місяць сягають 20 млн гривень, – розповів Трантін.
Відвідувачів зоопарку тепер вдвічі менше, ніж до початку великої війни. Тому чекають на перемогу, щоб втілити грандіозні плани перебудови. Нагадують, що за проектом розвитку запланована вартість робіт на 2022 рік складала 300 млн грн, проте не склалося… Сподіваються згодом гроші таки застосувати.
“Після війни ми плануємо переїзд слона Хораса. Побудуємо йому новий майданчик, який буде поряд з островами, де живуть лемури. Також ми плануємо придбати йому подругу-слониху, а територія, де житиме майбутня пара, буде обладнана за сучасними тенденціями так, щоб відвідувачів від слонів відділяла тільки вода. Також у нові будинки переїдуть примати та птахи”, – поділився керівник КиївЗоо.
Квиткові каси зоопарку працюють з 10:00 до 15:00 з вівторка по неділю. У понеділок квитки в касі можна придбати з 12:00 до 15:00. На території зоопарку можна знаходитися до 16:30.
Вартість квитків у касі: 100 гривень для дитини, 150 гривень для дорослого. При покупці квитків онлайн ціна менша: 90 гривень для дитини, 140 гривень для дорослого.
Раніше “ВК” розповідав, що у лютому 2024 року зоозахисники врятували двох сервалів із Курахового Донецької області, їх евакуювали до столиці в КиївЗоо.
“Ми створили африканське дерево з лазалками та кігтеточкоми, 2 гамачки й затишний лофт для відпочинку, фонтанчик для бадьорості, три види ґрунтів та кам’яну скелю для прогулянок та стрибків і купу різноманітних іграшок та подушок”, – розповіли в зоопарку.