Максимальні денні показники у першій декаді липня можуть досягати позначок +34…+39 °С. Якщо в західних та північних регіонах спекотна погода не затримається надовго, то ось центральні, південні та східні області перебуватимуть під палючим сонцем, – сказав синоптик Ігор Кібальчич.
Причина спеки та сухої погоди – блокуючий синоптичний процес над районами Середньої та Верхньої Волги, пов’язаний із теплим висотним антициклоном, каже експерт.
Оскільки він буде малорухомим і локалізується саме над Східною Європою, то складуться сприятливі умови для поступового прогріву та «застою» повітряної маси, що циркулює в його межах, – говорить Кібальчич.
Читайте також: Їхня поміч вражає: як дерева рятують від наслідків глобального потепління та спеки
У другій половині липня очікують ослаблення блокуючого антициклону та активізації синоптичних процесів із заходу:
Проте все ще середньодобові показники температури перевищуватимуть кліматичну норму. Опади в другій і третій декаді місяця розподіляться плямисто і нерівномірно по території, але їх сумарна кількість за липень виявиться вищою за норму в західних регіонах, близько норми в північній частині та центрі країни, а також нижчою за норму на півдні та сході.
Дощі, яких вдасться дочекатися після тривалої спеки будуть сильними, можливий навіть літній град. Середня температура за увесь липень у центральних, південних та східних областях +24…+27 °С, що може бути на рівні рекордних показників для окремих пунктів.