Будівництво сховища ядерних відходів у Чорнобилі: перший пусковий комплекс готовий

15:36 23.12.2020

У Чорнобильській зоні відчуження завершили будівництво першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), куди доправлятимуться відходи з українських атомних електростанцій.

Будівництво сховища ядерних відходів у Чорнобилі: перший пусковий комплекс готовий

Про це розповіли в НАЕК «Енергоатом».

За інформацією компанії, наразі споруджено всі будівельні конструкції та інфраструктуру з приймання і зберігання ВЯП, а також сам майданчик, на якому розташовуватимуться контейнери з відпрацьованим паливом. Розпочато пусконаладку та випробування обладнання й устаткування компанії Holtec International.

Як зазначається, повноцінна робота першого пускового комплексу стартує у травні 2021 року –  після завершення будівництва 43-кілометрової залізничної колії, що веде до сховища, яка з’єднає його із залізничною мережею України.

На ЦСВЯП протягом наступних 100 років зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької та Южно-Української.

Вартість першого комплексу становить близько 2 млрд грн. Загальна вартість усього проєкту із 15 пускових комплексів складе 37 млрд грн.

Проєкт фінансують за кредитні кошти Bank of America Merill Lynch та власні кошти ДП «НАЕК «Енергоатом». Завершити будівництво сховища мають до 2040 року.

Нагадаємо, влітку 2019-го у Чорнобилі запустили завод з переробки радіоактивних відходів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...