Розташовуватися музей площею в 14 тисяч кв. м буде між каплицею “Свічка Пам’яті” на Дніпровських пагорбах і Дніпровським спуском. Роботи на будівельному майданчику показав інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Зі світлин можна побачити, що новобудова уже вище дерев на пагорбах Дніпра поруч із Києво-Печерською Лаврою. Замовником будівництва є ДП “Дирекція з будівництва “Меморіал жертв Голодомору”. Оскільки територія є охоронною зоною Лаври, проведення будівельних робіт було погоджено з ЮНЕСКО. Архітектор і автор проекту Андрій Миргородський.
Раніше архітектор розповідав, що гроші на будівництво виділяються державою, до них – велика сума мала бути перерахована благодійниками. Ці кошти призначалися на облаштування інтер’єрів музею та експозиції. Концепцію оформлення майбутніх залів музею розробляли за участі консультантів з Варшави.
До музею від Дніпровського схилу відповідно до проекту буде вести пішохідний місток, по якому можна буде пройти до парковки. Приміщення майбутнього музею міститиме зали з постійними експозиціями і зі змінною експозицією, три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробна.
Відвідувати музей одночасно зможуть 1,5 тис. осіб. Вестибюль планували робити без експонатів, оформивши стіни орнаментом у вигляді української вишивки на білому тлі і покривши їх спеціальною фактурою, що нагадує зорану землю.
Нагадаємо, 18 травня дівчинку з колосками біля Музею Голодомору вперше одягнули у вишиванку.