“Будемо стежити та вболівати”. Порошенко дав три поради Зеленському перед зустріччю з Байденом

Автор: Галина Ворона
17:46 30.08

Перед зустріччю президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена п’ятий президент і лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко, розповів, на чому має зосередитись глава української держави під час свого першого особистого контакту з американським колегою.

“Будемо стежити та вболівати”. Порошенко дав три поради Зеленському перед зустріччю з Байденом

Про це Петро Порошенко розповів у відео, яке розмістив на своїй Facebook-сторінці.

Він зауважив, що з власного досвіду знає вагу і значення Вашингтону для становлення незалежної, демократичної та сильної України, адже і сам особисто використовував свої американські контакти та активно долучався до просування українських інтересів для досягнення змістовних результатів зустрічі двох президентів у Білому домі.  

На думку лідера “ЄС” під час свого першого особистого контакту з президентом Байденом Зеленський має зосередитись на таких речах:

  • Встановити добрі особисті відносини довіри з главою Білого дому. Як мінімум, на тому рівні, яка існувала за каденції п’ятого президента.
  • Підтвердити рішучу налаштованість України на поглиблення стратегічного партнерства та союзництва зі Сполученими Штатами і нарешті запустити механізми Комісії стратегічного партнерства.

Всі ідеї та ініціативи вже були закладені за часів віце-президентства Байдена. Йдеться про важливі складові зміцнення стійкості України у відсічі російському агресору через і укладення безпекової угоди, і координацію зусиль з просування на шляху до членства в НАТО, і розширення спектру оборонних летальних озброєнь, і військово-технічну кооперацію”, – пояснив Петро Порошенко.

  • Переконати американських можновладців та великий бізнес у щирості та ефективності Банкової у впровадженні демократичних та соціально-економічних реформ в Україні і, в першу чергу, у боротьбі з корупцією.

За словами Петра Порошенка, що дійсно важливо для серйозного іноземного бізнесу, — це не “няні” чи усні квазі-гарантії Банкової, а насамперед верховенство права із забезпеченням незалежності правосуддя, правоохоронних та антикорупційних органів, банківського сектору в Україні.

Інвесторів не переконаєш вкладати сотні мільярдів в Україну, допоки кишенькові суди, здається, більше керуються не волею Феміди, а духом та забаганками Банкової, а правоохоронці ганяються за опозицією і лицемірно покривають злочинців. Зеленському варто було б поставити крапку та роз’яснити свою позицію щодо екс-власника Приватбанку Коломойського, який перебуває під санкціями США, покриття зрадників у справі “вагнерівців”, особистих мотивів у інструменталізації судової системи для переслідування демократичної опозиції”, – підкреслив опозиціонер.

Він впевнений: саме через реальні реформи та справжнє незалежне правосуддя пролягає шлях до реалізації так званого американського “плану Маршалла-Байдена” щодо України, запропонований лідером “ЄС” новообраному президентові Байдену під час перших контактів з його командою на початку року.

Порошенко висловив сподівання, що Зеленський розвине цю ініціативу під час свого візиту до Білого дому.

Вкрай нагальним було б зафіксувати важливе місце України в системі стратегічних енергетичних пріоритетів США, одним з елементів якої має стати спільна протидія “Північному потоку-2″. І, безперечно, з Вашингтона Зеленський має привезти орієнтовні терміни візиту в Україну Президента США Джозефа Байдена, що стане підтвердженням успішності зустрічі”, – додав Петро Порошенко.

Крім відвідання Білого дому, на його думку, є кілька важливих локацій в США, до яких Володимир Зеленський мав би завітати, “якщо йдеться про серйозний, змістовний, а не піар-візит”.

Насамперед, йдеться про штаб-квартиру МВФ, де Президент України має провести переговори з Виконавчим директором Фонду Крісталіною Георгієвою. І не менш важливий та символічний напрямок — штаб-квартира ООН у Нью-Йорку, де Зеленський мав би презентувати наробки Кримської платформи та залучити ООНівський компонент до міжнародних зусиль з деокупації Криму.

Наступні дні будемо уважно стежити та вболівати за дипломатичні успіхи Глави держави на американському напрямі. Бо міцне українсько-американське стратегічне партнерство — це про Україну, про нашу незалежність, демократію, безпеку, мир та добробут. Відповідальність за здоровий дух у цьому партнерстві сьогодні лежить повністю на президентові Зеленському. Як ніколи, спільно з Вашингтоном ми потребуємо історію успіху. І нині маємо всі умови, аби це сталося”, – підсумував Петро Порошенко.

Читайте також: “На фоні брутальної поведінки країни-агресора дивно і ницо виглядає мовчанка Банкової” – Ірина Геращенко

Нагадаємо, зустріч президента України Володимира Зеленського та президента США Джо Байдена перенесли на 1 вересня.

Великий Київ у Google News

підписатися