Про це повідомляє Бучанська міська рада.
Парафіяни церкви звернулися до міськради за захистом своїх прав, адже земельна ділянка є комунальною власністю місцевої тергромади.
Зібравши доказову базу, юридичний відділ Бучанської міської ради підготував скаргу до Офісу протидії рейдерству — для скасування незаконної державної реєстрації.
Міністерство юстиції України задовольнило скаргу Бучанської міськради та анулювало рішення приватного нотаріуса про реєстрацію права приватної власності на будівлю храму.
Нині розпочато кримінальне провадження за незаконне відчуження церкви – розслідування здійснює Бучанське районне управління поліції ГУНП в Київській області.
Читайте також: У храмі Апостолів Петра і Павла у Бучі вперше пройшла літургія українською
Нагадаємо, це не перший випадок рейдерства українських храмів російськими попами на Київщині. Аналогічні події відбувались навколо церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба у м. Вишгород, що була збудована у 1861 – 1863 роках і є пам’яткою архітектури України місцевого значення.
Як повідомляв “ВК”, церква Почаївської ікони Божої Матері першою у Бучанській громаді перейшла до ПЦУ у липні 2023. У вересні до ПЦУ доєдналась церква Святого Великомученика Дмитрія Солунського. У жовтні того ж року – храм Петра і Павла у Лісовій Бучі.