Разом фонди вже доставили в Україну 1000 турнікетів САТ 7-го покоління виробництва США, які визнані найкращими серед турнікетів, 1000 одиниць кровоспинного засобу Celox (Велика Британія), протизастудних та знеболювальних нерецепторних медикаментів, засобів гігієни на суму понад 65 тисяч фунтів стерлінгів.
Частину турнікетів та кровоспинних засобів уже доставлено у волонтерські центри на сході та півдні України, де вони будуть спрямовані на потреби захисників України.
Додатково від Фонду Ігоря Кононенка на схід і південь України доставлено бронежилети Maskpol PGZ KN-04 та шоломи Maskpol, аптечки швидкої медичної допомоги та медикаменти.
Раніше у квітні цього року бізнесмен і народний депутат VIII скликання Ігор Кононенко придбав та передав бронежилети та шоломи для батальйону «Скіф», ГО «Справа громад», військовій частині та ТрО Києва.
Довідка про Adderstone Foundation:
Фонд Adderstone Foundation було засновано у Ньюкасл-апон-Тайн, Великобританія. Фонд фінансує проєкти, ініціативи, заходи та програми у чотирьох ключових галузях: здоров’я, освіта, соціальні проєкти, спорт. Фонд є благодійним підрозділом Adderstone Group – потужної британської девелоперської та інвестиційної компанії.
Генеральний директор та засновник компанії Adderstone Group Ієн Баггетт має ступінь бакалавра (з відзнакою) у галузі географії та докторський ступінь у галузі політичної географії Даремського університету. У студентські роки Ієн використав свою дисертацію про студентський гуртожиток, щоб отримати 13 000 фунтів стерлінгів позики від Northern Rock для фінансування своєї першої розробки.
Після закінчення університету Ієн деякий час був офіцером Королівського військово-морського флоту в Середземномор’ї та Гонконгу (1997).
Залишивши Королівський флот, Ієн працював стажером-геодезистом у Sanderson Townend & Gilbert (тепер Sanderson Wetherall), перш ніж у 2000 році заснував Adderstone Group.
Сьогодні Adderstone Group поважають за значний внесок у економічний розвиток та відродження у низці секторів та локацій на північному сході Англії. У 2007 році колеги визнали Ієна підприємцем року у цьому регіоні.
Він впроваджував виїзні стипендії в Університеті Дарема (2012–2015 рр.) та Університеті Нортумбрії (2015–2018 рр.), а у 2019 році був призначений членом Королівського географічного товариства.
Успішний послужний список та унікальний досвід Ієна у різних галузях (військовій, академічній, у сферах нерухомості та бізнесу) дозволили йому стати важливим активом для правління спеціалістів з безпеки, OpenWorks Engineering Limited та Turbo Power Systems Limited, спеціалістів у галузі рішень для силової електроніки у всьому світі, де він підтримав делістінг та MBO (Management buyout – викуп частки компанії власним менеджментом) у 2017 році.
У 2007 році Ієн заснував Adderstone Foundation, благодійний підрозділ Adderstone Group, який підтримав низку громадських, спортивних, освітніх та медичних ініціатив, зробивши пожертвувань на суму понад 504 000 фунтів стерлінгів.
Ієн представляв збірну Великої Британії з тенісу та успішно завершив британський Ironman.
Бізнесмен Ігор Кононенко з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну допомогає ЗСУ, теробороні, українським лікарням.
Кононенко придбав для батальйону особливого призначення «Скіф» автомобілі Nissan Navara. Це перша партія автомобілів для потреб захисників в умовах війни Росії проти України.
Чернігівська міська лікарня №2, Київська обласна клінічна лікарня, Васильківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Васильківської міської ради, Київський міський клінічний онкологічний центр та Охматдит отримали перев’язувальні засоби, шприци, хірургічні рукавички, хірургічні простирадла, катетери, знеболювальні від Фонду Ігоря Кононенка.
Раніше Васильківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Васильківської міської ради, Київська обласна клінічна лікарня, обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради, Миронівська опорна багатопрофільна лікарня та Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги отримали від Фонду Ігоря Кононенка кардіотонічні засоби, антибактеріальні, протизапальні та протиалергійні препарати.
Також Фонд передав аптечки швидкої медичної допомоги, які призначені для накладання пов’язок при пораненнях та опіках з метою зупинки кровотечі та запобігання повторному зараженню ран. Такі аптечки вже отримали бомбосховища м. Києва, підрозділи ЗСУ та територіальної оборони.
У 2021 році Фонд Ігоря Кононенка передав дрон Autel EVO ІІ бійцям Сил спеціальних операцій (ССО), а також генератор, акумулятор і шини для бійців 58-ї бригади ЗСУ та направив 248 тисяч гривень на придбання оптики для двох снайперських комплексів. У 2020 році Фонд передав 5,7 млн грн на допомогу в боротьбі з Covid-19.
Ігор Кононенко (довідка).
Дата і місце народження: 21 серпня 1965 року, Київ, Україна.
Сімейний стан: одружився з Лілією Кононенко у 1988 році; подружжя має трьох дітей та одного онука.
Освіта: вища. У 1989 році з відзнакою закінчив Київський автомобільно-дорожній інститут і отримав кваліфікацію інженера дорожнього руху.
Кар’єра та бізнес
1984–1986 рр. – Ігор Кононенко проходив військову службу.
1988–1990 рр. – працював секретарем комітету комсомолу Київського автомобільно-дорожнього інституту.
1990–1991 рр. – заступник директора структурного підрозділу міського штабу студентського загону.
1991–1992 рр. – комерційний директор МП «Транспорт».
1992–1994 рр. – комерційний директор АТ «Біржовий дім «Україна».
1994–2005 рр. – заступник, перший заступник генерального директора, перший віце-президент ЗАТ «Український промислово-інвестиційний концерн».
2004–2009 рр. – голова наглядової ради ВАТ «Київське автотранспортне підприємство – 2240».
2009–2012 рр. – перший заступник, генеральний директор ЗАТ «Український промислово-інвестиційний концерн».
З 2012 року – голова наглядової ради ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «ВІК».
Ігор Кононенко є акціонером ПАТ ЗНКІФ «ВІК».
Фонд володіє 7 компаніями у сферах будівництва, готельного бізнесу, торгівлі та спорту.
Компанії, частками яких володіє ПАТ ЗНКІФ «ВІК»:
- ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс «МОНІТОР»
- ТОВ «Сатурн-транс»
- ТОВ «Янтра»
- ТОВ «Міжнародна Тенісна Академія»
- ТОВ «Медсервіс-Плюс»
- ДП «Джепен Моторс»
- АТ «Міжнародний Інвестиційний Банк»
- приватна компанія «Трек Холдинг Кост С.Л. (Іспанія)
- приватна компанія «Ланкашир Біг С.Л.» (Іспанія)
Політична діяльність:
У 2006 році Ігор Кононенко став депутатом Київської ради V скликання.
У 2008 році на дострокових виборах до Київради VI скликання Кононенко знову увійшов до складу Київради, став заступником голови комісії з питань транспорту і зв’язку.
2010–2014 рр. – голова депутатської фракції «Ініціатива» Київської міської ради VI скликання.
2014 р. – депутат Київради від партії УДАР (член постійної комісії з питань транспорту і зв’язку).
27.11.2014 року його було обрано народним депутатом України від політичної партії «Блок Петра Порошенка» (БПП).
З 27.11.2014 р. до 29.08.2019 р. був народним депутатом України. Входив до складу Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою, член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою.
З 16 вересня 2015 року – перший заступник голови парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка».
На місцевих виборах 2015 року Ігор Кононенко очолював виборчий штаб партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». За результатами виборів «Блок Петра Порошенка «Солідарність» посів перше місце. Партію підтримала найбільша кількість виборців – 19,52%.
Ігор Кононенко працював у складі Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Займався підготовкою законодавчих ініціатив, роботою з експертною спільнотою та громадськістю.
Кононенко працював над вдосконаленням законодавства України в енергетиці, організацією взаємодії з Кабінетом Міністрів України, ЦОВВ (центральними органами виконавчої влади), підприємствами та організаціями різних форм власності, експертним середовищем.
У складі комітету Ігор Кононенко займався впровадженням політики євроінтеграції в енергетичній сфері, направленої на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами – з іншого – та Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.
Кононенко працював над законодавством щодо енергетичної безпеки України, яка є однією із найважливіших складових економічної та, відповідно, національної безпеки України.
Результатом роботи комітету стало прийняття Верховною Радою України ключових законів, а саме:
- «Про ринок природного газу»,
- «Про ринок електричної енергії»,
- «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»,
- «Про Фонд енергоефективності»,
- «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Це, зокрема, виробництво сонячної та вітрової енергії.
Систематизація та комплексний підхід до створення та вдосконалення законодавчого поля регулювання відносин у паливно-енергетичному комплексі сприяли реформуванню підприємств та установ ПЕК, розвитку конкурентного середовища в енергетичній сфері.
Крім того, Ігор Кононенко брав активну участь у розробці та втіленні в життя великих інфраструктурних проєктів; розвитку місцевого самоврядування.
Ігор Кононенко також займався реформою децентралізації.
Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері.
Деякі із законодавчих ініціатив Кононенка, які підтримала Верховна Рада:
615-VIII про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо належного соціально-економічного захисту учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей (про справедливе призначення та надання субсидій);
834-VIII. Цей закон визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим законом, та їхніх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.
Низка законодавчих ініціатив, пов’язаних з реформуванням дорожньої галузі:
1762-VIII «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі;
1763-VIII про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі;
2304-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг.
Ці закони визначають особливості будівництва та експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення на умовах концесії.
Мають вплив на забезпечення прав та інтересів концесіонера (інвестора). Створюють прозорі умови у сфері будівництва доріг.
Народним депутатом України Ігорем Кононенком за час його каденції (2014 – 2019) було винесено на розгляд Верховної Ради 38 законопроєктів та поправок до законопроєктів.
Спорт і меценатство
Міжнародна Тенісна Академія (МТА) Кононенка надає безкоштовні послуги дітям з інвалідністю, спортсменам у віковій категорії 85+, окремо надаються дитячі пакети, там є і пільгові, і групові категорії. МТА успішно співпрацює зі школами, надаючи безкоштовні послуги дітям.
Крім академії у Пущі-Водиці, також побудовано МТА Арену в Жулянах, придбано ще одну спортивну школу, і зараз це – МТА Club на п’ять ґрунтових тенісних кортів.
Ігор Кононенко разом із дружиною Лілією Кононенко керує БО «Благодійний Фонд Ігоря Кононенка».