«Бруківка — зброя пролетаріату»: На ВДНГ з’явилася копія радянської скульптури

Автор: Марія Супрун
18:57 16.09

У рамках мистецької програми «Виставка на ВДНГ» на центральній алеї Експоцентру з’явилася копія відомої радянської скульптури «Бруківка — зброя пролетаріату».

«Бруківка — зброя пролетаріату»: На ВДНГ з’явилася копія радянської скульптури

Про це повідомляє прес-служба ВДНГ.

Це копія скульптури Івана Шадра 1927 року, яку було подаровано Києву в 1982 році та встановлено на Подолі, неподалік кінотеатру «Жовтень», а у 2016-му — демонтовано.

Представники ВДНГ наголошують, що від початку декомунізації територія парку неодноразово розглядалася як місце для створення тематичного музею радянської скульптури, який так і не було створено.

Поява «Пролетаря» на території ВДНГ — своєрідне нагадування про те, що в умовах ідеологічних зсувів є ризик втратити визначні твори мистецтва й архітектури. Архітектурний комплекс ВДНГ, як і скульптура «Пролетаря», належить до тих пам’яток, що беззаперечно заслуговують на захист і є значущим елементом культурної спадщини. До того ж важливою частиною процесу декомунізації є збереження складної частини історії України радянських часів, як нагадування майбутнім поколінням про те, що ніколи не має повторитися“, – зазначили організатори.

Нагадаємо, що головною локацією проєкту «Виставка на ВДНГ» є центральна алея, де можна побачити 20 артпостерів молодих українських художників. «Виставка» працюватиме до 31 жовтня. Вхід вільний.

Великий Київ у Google News

підписатися