Брежнєв більше не почесний громадянин Києва

Автор: Ольга Даниленко
14:46 25.05.2023

Столичні депутати позбавили звання почесного громадянина Києва політичного та державного діяча радянських часів, генсека радянської Компартії  Леоніда Брежнєва. Тяжко хворий Брежнєв став першим, кому вручили цю відзнаку.

Брежнєв більше не почесний громадянин Києва
Світлодіодне освітлення

За відповідне рішення віддали голоси 82 депутати Київради.

Також, звання почесних громадян Києва позбавили й низку інших осіб, які працювали на керівних посадах Компартії Радянського Союзу, КПУ, комуністичних партіях інших союзних республік СРСР:

  • голова Ради міністрів УРСР з 1987 по 1990 рік, колишній член політбюро ЦК КПУ Віталій Масол, який помер у Києві у 2018-му
  • начальник Головного політичного управління Радянської армії та флоту Олексій Єпішев, який займав високий пост у КДБ ще за Сталіна
  • двічі Героїв Радянського Союзу Кирила Москаленка та Олексія Федорова
  • генеральний секретар Компартії В’єтнаму Чионг Тіня, який у 1980-ті побував у Києві.

Звання почесних громадян Києва депутати забрали відповідно до Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Крім того, з відповідним клопотанням до міської влади зверталась і громадськість.

Читайте також: Борис Джонсон став Почесним громадянином Києва 

Нагадаємо, що Леонід Брежнєв з 1964 по 1982 рік очолював вище державне і партійне керівництво СРСР.

Відомий своєю пристрастю до різноманітних нагород Леонід Ілліч, який мав понад 100 орденів і медалей, отримав звання почесного громадянина Києва незадовго до своєї смерті.

Цю заохочувальну відзнаку міськвиконком встановив 21 травня 1982 року для громадян, які мають особливі заслуги перед столицею у різних галузях народного господарства. Першим “почесним громадянином міста” став тяжко хворий Брежнєв, про маразм якого складали та розповідали численні анекдоти.

Присвоєння звання супроводжувалося врученням відмінних від сучасних нагородних атрибутів, які повернути до Київської міської ради сьогодні неможливо.

Часи Брежнєва характеризувалися тотальним дефіцитом товарів, продуктів (щоб купити ковбасу, сир і масло – треба було по кілька годин стояти у черзі, а то і займати її зранку, перед роботою), десятилітніми чергами на отримання квартир, чергами на купівлю авто, порослими травою довгобудами й посиленням корупції.

 

 

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися