Брехунцям, жартівникам і іншим телефонним терористам збільшили тюремний термін

Автор: Любава Лисичкіна
20:19 25.03

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про мінування.

Брехунцям, жартівникам і іншим телефонним терористам збільшили тюремний термін

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Мова йде про закон, який Верховна Рада прийняла на початку березня цього року.  Закон вносить зміни до статті 259 Кримінального кодексу щодо покарання за телефонний тероризм.

Так, за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей на зловмисника очікує від 4 до 8 ув’язнення. 

Що цікаво, покарання  буде діяти вже   за перше неправдиве повідомлення про мінування, навіть якщо воно не мало тяжких наслідків, але стосується:

  • критично важливих об’єктів інфраструктури;
  • об’єктів чи споруд, що забезпечують діяльність органів держвлади;
  • закладів охорони здоров’я або освіти.

Також в цю статтю 259 ввели термін “критично важливі об’єкти інфраструктури”, до яких віднесли підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов’язана з технологічними процесами і / або наданням послуг;
об’єкти, що мають велике значення для економіки і промисловості, функціонування суспільства і безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може мати негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України.

Як відомо, закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Нагадаємо, протягом 2020 року Нацполіція зареєструвала (без врахування закритих) 823 кримінальних правопорушеннь за ст. 259 КК України. Найчастіше повідомлення про мінування надходять електронною поштою. Так, днями  мінували Київський  апеляційний  суд,  10 ТРЦ і готель та одразу кілька станцій метро

 

Великий Київ у Google News

підписатися