Брат став донором. У столиці провели унікальну операцію з пересадки кісткового мозку

Автор: Любава Лисичкіна
21:46 23.04

Вперше за останні 13 років українські лікарі пересадили кістковий мозок дорослій людині від родича. Успішну операцію провели у Київському центрі трансплантації кісткового мозку.

Брат став донором. У столиці провели унікальну операцію з пересадки кісткового мозку
Як  це інформує МОЗ, пацієнтом став 18-річний Олександр Цимбалюк із Прикарпаття і сьогодні його виписали. 
 
У грудні 2020 хлопцеві діагностували важку форму апластичної анемії. Лейкоцити, тромбоцити та гемоглобін були критично знижені: його кістковий мозок не виробляв клітини крові. Єдиним варіантом одужати для нього була трансплантація кісткового мозку.
 
Донором для Олександра погодився стати його 20-річний брат. Забір клітин відбувся 16 березня 2021 року в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ». 17 березня після 13-річної перерви відбулася операція з трансплантації кісткового мозку дорослому пацієнту від донора. На 36 день після операції, Олександра Цимбалюка виписали.
 
У МОЗ зауважили, що Київський центр ТКМ – єдине місце в країні, де виконували такі операції. З 2003-го року їх зробили 6. Остання – у 2008-му. Далі через відсутність специфічного обладнання змушені були припинити.
 
Відтоді всі дорослі українці з раком крові та апластичними анеміями, які навіть мали донора серед родичів, змушені були їхати за кордон.  Нині трансплантації в Україні повністю сплачує МОЗ України, вартість  останньої склала 1 млн 360 тисяч гривень.
 
Нагадаємо, столичні хірурги врятували двох пацієнток, яким немає і двох рочків.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...