Ботоферми Зеленського: скільки грошей витратив ОП на їх утримання

Автор: Марія Супрун
09:54 16.02

Соцмережі стали невід’ємною частиною нашого життя, а інструментів для просування online стає все більше: легальна реклама йде пліч-о-пліч з фальшивими акаунтами та дезінформацією. Чинна влада має власну мережу ботів та понад 2 десятки сторінок у Facebook, через дописи яких розповсюджує негативну інформацію про опонентів президента та висвітлює у позитивному ключі діяльність Глави держави. Власна ботоферма у Facebook вже обійшлася Офісу президента у понад 30 тисяч доларів. 

Ботоферми Зеленського: скільки грошей витратив ОП на їх утримання

Про це йдеться в статті “Як ботоферми влади підтримують Зеленського та знищують його опонентів”, яку опублікувало видання “Букви“. 

Згідно інформації, ботоферма налічує щонайменше 20 сторінок в Facebook і понад 100 фейкових акаунтів. Тільки на політичну рекламу зазначені сторінки витратили майже 30 тисяч доларів — 778 тисяч гривень (про це свідчать дані Бібліотеки реклами).

Сітка ботів націлена проти політичних опонентів президента і не тільки. Головним ворогом мережі ботів, як не дивно, став п’ятий президент України – Петро Порошенко. Багато уваги, особливо впродовж останніх днів, сторінки приділяють спікеру парламенту та члену команди Зеленського Дмитрові Разумкову. Крім них під атаку потрапив український режисер та колишній політв’язень РФ Олег Сенцов.

Наприклад, на рекламу дописів про новорічний відпочинок Порошенка у січні власники сторінок витратили понад 1000 доларів. На рекламні атаки проти голови Верховної Ради Дмитра Разумкова тільки за лютий 2021 року витрачено від 1400 до 1800 доларів США. Однак витрати на рекламу — тільки верхівка айсберга.

Як йдеться у статті, додатково потрібно платити за піар-роботу на ОП з постійною критикою тих, хто впадав у неласку до президента в конкретний момент, і поширення цього контенту по всьому Facebook.

Джерела коштів, які витрачають на функціонування ботоферми, наразі невідомі.

Нагадаємо, президентський рейтинг Зеленського падає, а Порошенка – росте: опитування КМІС.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин