Про це повідомляє “Аукціонний дім ДУКАТ”.
Борис Плаксій належав до когорти безкомпромісних українських митців — він завжди йшов своїм шляхом, створивши потужний асоціативно-образний художній простір. Його твори впізнавані й добре відомі дослідникам та поціновувачам українського мистецтва.
В наші дні ми говоримо про Бориса Плаксія, як про одного з видатних українців, хоча тривалий час його мистецька практика була неприйнятною та розвивалася в сфері неофіційної культури
У 1960-х роках Бориса Плаксія вважали одним з найперспективніших художників-монументалістів. У співпраці з Віктором Зарецьким, Аллою Горською він оформлював такі найкращі столичні ресторани, як “Вітряк” та “Наталка”.
Та згодом через активну громадянську позицію та співпрацю з членами Клубу творчої молоді “Сучасник” його роботи перестали приймати на виставки, а одну з найголовніших монументальних робіт митця — стінопис у київському кафе “Хрещатий яр” — знищили, збили зі стін.
Підтримка митця з боку держави почалася за часів Незалежності:
- у 1991 році пройшла його перша персональна виставка,
- у 1999 році він отримав звання Заслуженого художника,
- у 2007 році став лауреатом Шевченківської премії.
Протягом життя митець створив понад 1000 творів. Його насичене метафорами мистецтво балансує на межі абстрактного та фігуративного, вирізняється віртуозним умінням працювати з формою.
- Виставку можна відвідати до 20 листопада у київській галереї “Аукціонний дім ДУКАТ”.
Читайте також: Мистецтво з уламків війни: у столиці відкривається виставка артоб’єктів, створених з уламків зброї та техніки
Нагадаємо, столичний музей продасть на благодійному аукціоні 100 шедеврів відомих українських художників.