Святошинський район з висоти пташиного польоту + топ цікавих фактів

11:06 20.10.2020

Святошинський район столиці та, зокрема, його частину – Борщагівку, показали з висоти пташиного польоту. А що ж ми знаємо, про цей віддалений та давній, з надзвичайно цікавою історією район Борщагівки? Виявляється він має свої рекорди та свої славетні імена. 

Святошинський район з висоти пташиного польоту + топ цікавих фактів Фото: Семен Широчин
оренда квартири Київ

Знятий дроном ролик опублікувала у Facebook перший номер списку до Київради від партії “Європейська Солідарність” по Святошинському району, Борщагівський округ – Ганна Коваленко, а “ВК” розповість кілька цікавих фактів про Борщагівку та Святошино.

Одна з перших згадок цієї назви датується ще 1497 роком (на секундочку, всього на 5 років пізніше, ніж Колумб відкрив Америку!) і пов’язана вона з річкою Борщагівкою.

У XVII столітті Борщагівка називали місцевості, виділені монастирям для ведення городнього господарства, як говорилося, “на борщі”.

І якщо ви думали, що все так просто, то ні. Борщагівок – до кольору, до вибору: Петропавлівська, Софіївська, Микільська, Братська, Південна, а ще Михайлівська. А ще крім Борщагівок:  Берковець, Нивки 4, Біличі, село Біличі, Новобіличі, Катеринівка, Академмістечко, Авіамістечко, Святошин. Жовтневе, Перемога та Галагани.

Район почали розбудовувати у 1950-х роках. Тоді багатоповерхівки вирішили будувати цілими масивами для вирішення житлових проблем робітників. 

Найдовший будинок Борщагівки простягається аж на 400 метрів! 

У цих довгих та високих будинках жили не лише робітники заводів, а й відомі  кияни та киянки. 

Наприклад, головний тренер футбольного клубу «Динамо» (Київ) Олексій Михайличенко, перший олімпійській медаліст України гімнаст Володимир Шаменко та співак Вадим Швидкий. Тут вони мешкали та ходили до школи. 

Борщагівка славиться не лише своїми людськими ресурсами, а технологічною історією. 

Саме тут вперше в Україні було запущено швидкісний трамвай. 

Цей маршрут (№3) зв’язав Микільську Борщагівку з центральними районами міста. Зараз тут розгорнулось скандальне будівництво ТРЦ просто на проїжджій частині. 

Насправді життя тут “кипіло”  і  без розважальних центрів, адже в Святошинському районі, до якого належить Борщагівка, зосереджено 60 промислових підприємств, 17 інститутів Національна академія наук України, 18 галузевих науково-дослідних інститутів.

Дуже давно, лише забезпечені кияни могли собі дозволити жити в Святошино. Історія однойменного району Києва химерна. Ці святі землі колись були місцем оздоровлення та відпочинку “по-багатому”, а стали центром українського авіабудування. Святошинський район можна сміливо називати авіаційним не тільки в Києві, а й Україні. Не дарма ж на його гербі красується пропелер.

Словом, Святошинський район – різний, але завжди – рідний та улюблений. 

Великий Київ у Google News

підписатися