Бойовик «ДНР» намагався отримати закордонний паспорт України, щоб втекти до ЄС

Правоохоронці затримали бойовика «ДНР», який намагався отримати закордонний паспорт України, щоб втекти до Євросоюзу.

Як повідомили у Службі безпеки, зловмисника виявили в одному з готелів Ковеля у Волинській області, звідки він планував виїхати до Європи.

Слідчі встановили, що фігурантом виявився житель Донецька, який у 2015 році приєднався до підконтрольного Росії збройного угруповання «Сомалі» так званої ДНР.

«У лавах бойовиків він брав участь у боях за Донецький аеропорт, де отримав поранення і був «списаний» з ворожого підрозділу», – розповіли в СБУ.

Наприкінці жовтня 2025 року чоловік під виглядом переселенця виїхав до західного прикордоння нашої держави, щоб оформити український паспорт для виїзду до ЄС.

Та правоохоронці завчасно встановили місцезнаходження зловмисника і затримали його.

Також наразі перевіряється інформація про можливу причетність затриманого до агентури російських спецслужб, які могли планувати його «відрядження» для проведення підривної діяльності на території Євросоюзу.

Під час обшуків у готельному номері фігуранта виявили паспорти РФ та «ДНР», а також «військовий квиток» та шеврони російський збройних формувань.

Слідчі повідомили затриманому про підозру за двома статтями – «державна зрада» та «участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань».

Наразі зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує 15 років увʼязнення з конфіскацією майна.

Раніше «ВК» писав, що чоловіки з Київщини намагалися втекти до Молдови через Дністер у гідрокостюмах.