Бойовий медик Катя з позивним “Пташка”: “Плакати я все ще можу”

Автор: Любава Лисичкіна
06:43 03.01.2023

Дівчина має купу планів на 2023 рік. “ Після Маріуполя я завжди кажу фразу: “Я скільки разів помирала, що я не боюся жити”, – ділиться “Пташка”.

Бойовий медик Катя з позивним “Пташка”: “Плакати я все ще можу”

Про це парамедикиня з “Азовсталі” КатеринаПоліщук розповіла кореспондентам ТСН

Чотири місяці на свободі “Пташка” продовжувала робити те, що й в бункері “Азовсталі” – привертала увагу світу до війни.

“В основному це медійне висвітлення полону, або це дипломатична робота, або це волонтерство. Оскільки я стала відома на широкий загал, це не моя заслуга, українці це зробили самі, а отже треба це використовувати на благо України”, – переконана дівчина.

В жовтні голос “Азовсталі” вперше зазвучав на свободі. “Львів Арена, Динамо-Шахтар грали і це просто мрія всього мого життя”, – зазнається вона. 

Після, на фіналі “Голосу країни”, “Пташка” заспівала колискову, як і своїм хлопцям після важких боїв.

“Основне моє завдання – це звільнення полонених і територій. Тобто це українську війна. Тому всі мої виступи для “Голосу країни”, я виступала і хотіла нагадати – ми сильні, ми тримаємося”, – каже Катя.

Вона була в Європарламенті в Брюсселі, і в Іспанії.

 “В Іспанії ми отримували нагороду солідарності жінкам “Азовсталі”. Я не думала, що повернувся з “Азовсталі”. Не те ,щоб не розраховувала,  я була в цьому впевнена і мене це ані трошки не засмучувало, бо я воїн і я розуміла ситуацію. Від того, якби я там сиділа нила і думала, як я хочу жити і додому, нічого б не змінилося. Моя була позиція стійкою. Не можеш змінити ситуацію – зміни до неї ставлення”, – розповідає “Пташка”.

Новини про загибель парамедикині Каті раз за разом облетіли Інтернет. А “Пташка” назло ворогам жила і завжди зі співом і жартами.

“Я все-таки була бойовим медиком. В мене були бойові завдання, робота. Почалася активна цілодобова робота, починаючи з 10 березня. Я майже не спала. Почала закінчуватися їжа, я майже не їла. Коли, 16 березня, розбомбили госпіталь залишилося дві-три медсестри. Госпіталь розділився на дві частини – Азовсталь і Дича. Залишилось дві операційних медсестри, одна медсестра маніпуляційна, два стоматолога і зубний технік. І все. Два хірурги і анестезіолог. Все. Увесь шпиталь. А 150 поранених. Ми працювали по 20 годин. Якщо світиться лампа – це значить, що “Пташка” перев’язує. Я стала такою товстошкірою на війні”, – переконує вона. 

Водночас зізнається, що плакати все ще може. 

“Єдина тема, яка мене може змусити плакати – це мій найкращий друг, історія зі смертю мого найкращого друга. Сльозами не допоможеш ні горю, ні звільнити Україну. Звільнимо від напасті і будемо плакати і сміятися, і співати – все разом”, – додає дівчина. 

До слова, у Києві створять 1300 нових робочих місць за кошти мікрогрантів.

Великий Київ у Google News

підписатися