Бойова тарілка: дієтологиня розповіла з чого складається “зброя” проти прихованого або явного стресу

Автор: Любава Лисичкіна
23:45 22.06.2022

Ви можете відразу і не повірити, але тарілка також може бути зброєю. Не лише, якщо кидатися, але якщо наповнювати її правильно.

Бойова тарілка: дієтологиня розповіла з чого складається “зброя” проти прихованого або явного стресу Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як зауважує лікарка, дієтолог Оксана Скиталінська, з молекул їжі, що на тарілці, в організмі “збираються”, мов на конвеєрі, всі “запчастини” нашого тіла.

Тому, якщо ми хочемо, щоб процес “збірки” був без помилок, важливо забезпечити “процес” всіма матеріалами. А особливо зараз, в час прихованого або явного хронічного стресу.

Лікарка говорить, що якщо на вашій тарілці 1/4 займатиме білкова страва, а всі інші — продукти рослинного походження, то ви на вірному шляху.

Половину тарілки мають займати різні овочі (зелені та різнокольорові) та ягоди. Четвертинку – зернові: не обов’язково каші, може бути шматочок хліба із борошна, змеленого зерна з оболонками. Оболонки зернових – це клітковина (харчові волокна). Як правило, це клітковина не розчинна, тобто та, яка проходить шлях від рота і до…кінця в незмінному вигляді. Але саме вона дуже важлива для живлення корисних бактерій, які живуть у товстому кишечнику. Ці бактеріїї виробляють речовини, які, потрапляючи в кров, досягають мозку і впливають на його роботу, наш настрій, реакцію на стрес, пам’ять і багато інших функцій.

Скиталінська зазначає, що овочі (особливо варені та запечені) та ягоди — це, переважно, клітковина розчинна, яка виконує роль сорбента, детоксиканта, бо поглинає багато шкідливого. Присутність розчинної клітковини в раціоні тримає в нормі цукор, холестерин і також трохи живить певні види бактерій.

Ще на  тварілці мають бути жири. Якщо вживаєте олії, то лише не рафіновані (саме в осаді містяться речовини, які мають протизапальну дію). Все, що витиснуте з насіння —  продукт концентрований, тому його дають лише трошки,  1-2 чайні ложки на порцію.

Дієтологиня говорить, що це узагальнені рекомендації, проте вони дуже добре працюють.

До слова,  в Україні дозволили починати навчальний рік в школах не 1 вересня.

 

Великий Київ у Google News

підписатися