Блекаут, відключення, негода: інструкція, як провести інтернет, який працюватиме без електроенергії

Автор: Любава Лисичкіна
22:18 23.11.2023

Під час можливих блекаутів дуже важливо залишатися на зв’язку та мати доступ до найсвіжішої інформації. Досягти цього українці можуть за допомогою різних технологій інтернет-зв’язку.

Блекаут, відключення, негода: інструкція, як провести інтернет, який працюватиме без електроенергії Фото: ілюстративне

Як розповів голова Мінцифри Михайло Федоров, доступ до домашнього інтернету має бути завжди — щоб навчатися, працювати та залишатися на звʼязку з рідними. 

Одне з перших, що рекомендує міністр, це xPON. Для використання у квартиру буде проведено оптоволокно. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією (наприклад, зарядну станцію). Час роботи – близько 72 годин.

Важливо!

Щоб перейти на енергозберігаючі мережі, потрібно звернутися до свого провайдера і змінити тарифний план – або самого провайдера, якщо у того немає можливості надавати відповідні послуги.

Також є й інші технології. Зокрема:

  • FTTx.

Для її використання буде протягнуто оптоволокно до багатоквартирного будинку. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, проте в окремих випадках він може становити близько 72 годин.

  • DOCSIS.

Для неї потрібний телевізійний кабель. Живлення також забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, але в окремих випадках може сягати близько 72 годин.

  • xDSL.

Потрібен мідний телефонний кабель (підійде від Укртелекому). Як і для інших технологій, необхідний павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин.

Відомо, у Києві створять мапу провайдерів, які можуть забезпечити інтернетом під час блекаутів.

Великий Київ у Google News

підписатися