Блекаут не завадить навчанню: в Ірпені ще один ліцей став енергонезалежним

Автор: Галина Ворона
13:18 19.04

В Ірпені обладнали сонячною станцією ліцей №1. Завдяки їй школярі навіть у випадку тотального блекауту зможуть безперебійно продовжувати навчання ще понад 4 години. В умовах активізації російських атак на критичну інфраструктуру – це питання особливо актуальне. Це вже другий навчальний заклад у місті, який став енергонезалежним.

Блекаут не завадить навчанню: в Ірпені ще один ліцей став енергонезалежним Фото: архівне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Ірпінська міська рада.

Як зазначається, станцією зі 64 сонячних панелей потужністю 25,6 кВт може не просто виробляти, а й накопичувати електроенергію. Вона дозволить економити близько 25-40% споживання електроенергії та близько 45 тисяч гривень щорічно.

Коли такі сонячні станції встановлені одразу на багатьох об’єктах, то це значно знижує загальне споживання. Наприклад, зараз у денні години від 15 до 30% електроенергії, яку споживають українці, виробляють саме сонячні станції”, – йдеться у повідомленні.

Проєкт реалізували завдяки фонду Energy Act For Ukraine у рамках програми “100 сонячних шкіл”.

Читайте також: Читайте також: Дитячу поліклініку в Ірпені оснастили сонячною електростанцією 

Нагадаємо, ірпінський ліцей “Мрія” також зможе сам себе забезпечувати світлом.  

Як повідомляв “ВК”, раніше в Ірпінській громаді заживили від сонця Козинецьку амбулаторію сімейної медицини та  Ірпінський ліцей інноваційних технологій. Також енергонезалежними завдяки сонячним установкам стали ірпінський Центр первинної медико-санітарної допомоги, інфекційне відділення Ірпінської міськлікарні.

Великий Київ у Google News

підписатися