Біля української полярної станції гостюють пінгвіни-поліцейські (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
06:50 16.11.2022

У світі налічують 18 видів пінгвінів, з яких 5 зустрічаються в Антарктиці.

Біля української полярної станції гостюють пінгвіни-поліцейські (ФОТО) Фото: Сергій Глотов

Про це розповіли науковці  Національного антарктичного наукового центру.

Найбільшої чисельності в районі станції “Академік Вернадський” досягають субантарктичні пінгвіни – їх ще називають віслюкові за характерний крик. Вони гніздують безпосередньо на острові Галіндез, біля будівель станції.
 
Але досить часто до “Вернадського” з візитом прибувають представники іншого виду – антарктичні пінгвіни. Оскільки їхню білу шию перетинає тонка чорна смуга, яка нагадувала британцям ремінець від каски констебля, то їх прозвали пінгвінами-поліцейськими.
 
Ці  птахи на 10 см нижчі й на кілька кг легші за віслюкових: дорослі антарктичні пінгвіни досягають 60-70 см зросту та близько 4,5 кг ваги. Чисельність їхньої популяції оцінюється до 7,5 млн пар, говорять полярники. Ареал проживання – циркумполярний, тобто він охоплює колом Антарктику, включаючи узбережжя крижаного континенту з боку Південної Америки і прилеглих островів, на північ поширений до Південної Георгії, Буве і Баллені тощо.
Грандіозні колонії антарктичних пінгвінів часто займають гористі, високі острови й розповсюджують свій запах на кілометри навколо. Достатньо побачити пташенят цього виду та почути характерний крик цих пінгвінів (вони наче погавкують), щоб зрозуміти – ці птахи дуже відрізняються від “віслючків”, яких ви звикли бачити на наших відео.
За даними біологів зараз на острові Галіндез постійно перебуває до 20 пінгвінів-поліцейських, але гнізд вони не роблять. На острові Бут неподалік від станції знаходиться невелика, але постійна колонія антарктичних птахів.
 
“Це одна з найбільших цінностей проєктованого нашими вченими Антарктичного району особливої охорони “Півострів Київ-Аргентинські острови”. Адже на південь від Бута цих пінгвінів  можна зустріти тільки як випадкових гостей”, – деталізують полярники.

Великий Київ у Google News

підписатися